Habibi

O knihe HABIBI

Habibi banner
youtube.com – MAX – Wrong

Drahí čitatelia,

srdečne zdravím všetkých, ktorí sa dostali až na tento krátky článok o knihe HABIBI. Ako isto viete, knihu HABIBI plánujem vydať knižne už na jeseň 2020, a tak som sa rozhodla svoje dielo odpublikovať.

Ku knihám sa dostanete veľmi ľahko, a to buď cez online kníhkupectvá (martinus.sk, pantarhei.sk, bux.sk, gorila.sk…) alebo v kamenných predajniach Martinus a Panta Rhei. Knihy vyjdú aj ako eBooky pre tých z vás, ktorí sú milovníci čítačiek.

DÁTUM VYDANIA: Október/November 2020

Pevne verím, že tí z vás, ktorí si prežijú svoj habibi-príbeh, sa so mnou podelia o svoje názory či už v recenziách na martinus.sk, pantarhei.sk , alebo cez súkromnú správu na mojich sociálnych sieťach:

Facebook: Baja Dolce autor

Instagram: Baja Dolce autor

www.bajadolce.sk

Ak si chcete zakúpiť knihy z môjho pera, tak tu je univerzálny link, ktorý vám ukáže všetky moje publikované diela: http://bit.ly/BajaDolceMartinus

RECENZIE od čitateľov nájdete v komentároch pod týmto príspevkom.

Budem sa tešiť na vaše názory,

S láskou vaša BAJA DOLCE

Obsah tejto stránky (www.bajadolce.sk) je duševným vlastníctvom autorky Baja Dolce a je chránený v zmysle Autorského zákona č.185/2015 Z.z. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Kopírovanie textu je výslovne zakázané bez písomného povolenia autorky.

83 komentárov

 • Odpovedať Danka Štrbová 5. apríla 2020 at 19:13

  Tak napínavé a premýslené dielo som nečítala veľmi dlho. Veľa vecí mi najprv nedávalo zmysel, no každou novou časťou ktorú si pridala to začalo do seba zapadať.
  Tak ako mi bude chýbať Cassie, tak mi bude chýbať Harry ktorý bol, je a bude moja droga. Navždy. Ukázala si nám ako to vo svete funguje naozaj, žiadne prikrášlenia ale pravda. Nechce sa mi veriť, že som práve dočítala epilog ktorý bol najlepší, lepší aký som čakala. Naozaj! Ďakujem za skvelý zážitok pri čítaní, za Nedele ktoré boli vďaka Habibimu lepšie, za tú fantáziu ktorú som mohla použiť pri tvojom čítaní, ďakujem za Teba! Za tak skvelú autorku! Ďakujem ?

  • Odpovedať Magdaléna 5. apríla 2020 at 20:19

   Máš môj veľký obdiv a skláňam ti neskutočnú poklonu. Napísať takto pútavý dej, pri ktorom si človeku zložila ružové okuliare a ukázala si aký naozaj vie byť život temný a krutý , žiadna sladká romantika ale skutočný život bez cenzury tak to je riadna guráž. Príbeh Harryho a Cassie ma neskutočne chytil za srdce a zanechal vo mne neskutočne pocity ktoré ani neviem opísať, príbeh pri ktorom som si aj riadne poplakala. Ďakujem, ďakujem a ešte raz ďakujem za kvalitné dielo ktoré si napísala.

  • Odpovedať Pandora 16. apríla 2020 at 17:58

   To….ja…nemám slov. Táto kniha je, bola a aj bude úžasná. Smiala som sa pri nej, plakala (ako aj teraz) a všeličo iné. Kniha je plná emócií. Dobrých a aj zlých. Ja…ani neviem čo povedať. Jednoducho dokonalosť sama. Nádherná knižka a určite ju odporučím každému koho poznám. Teším sa aj na knižnú (hmotnú?) verziu a okamžite ako bude vonku si ju plánujem kúpiť

 • Odpovedať Bibiana Hadušovská 5. apríla 2020 at 19:29

  Táto kniha mi otvorila oči a ukázala iný pohlaď na niektoré veci.Habibi mi ukázal inú stránku tých klasických romantických kníh.Toto je kniha na ktorú budem ešte dost dlho spomínať a budem si pamätať jej obsah ,pretože to akým spôsobom je písaná je nezabudnuteľné.Myslim, ze keby ju citat opäť mám pocit akoby som ju citala prvýkrát ,pretože to ake pocity vo vás vyvolala je neskutočne.?

  • Odpovedať Anna Murínová 5. apríla 2020 at 20:12

   Nemám slov… Niečo úžasné až DOKONALÉ… Tvoje knihy sú pre mňa balzamom pre dušu, nikdy som sa tak netešila na časť, ako pri tejto knihe… Je zvláštne aké nám život dokáže dávať prekážky… A popri tejto knihe som sa naučila, že všetky veci čo sa nám dejú či už zlé alebo dobré, je to niečo čo nás má urobiť silnejšími… Ďakujem ti krásne za to, že si mi touto knihou aj otvorila oči…že nie všetko čo sa zdá krásne je aj tak naozaj, že je za tým veľa driny…. Ďakujem za to že na Slovensku máme takú výbornú spisovateľku ako si ty… ❤️

 • Odpovedať Simona 5. apríla 2020 at 19:35

  Wau… Jedným slovom Wau… Nezvyknem plakať pri príbehoch ale tento ma chytil za srdce a úprimne som sa prevtelila do role Cassie a smutná z toho, že niesu spolu ale ako ste povedali taky je život. Patrí vám jedno veľké Ďakujem ?❤️. Už teraz sa teším na knihu.
  Ps. Veľa šťastia v písaní a aj s bábätkom ❤️

  • Odpovedať Aurika 5. apríla 2020 at 20:56

   Obrovské wau na tento epilóg. S napätím som čítala ako sa tento veľký príbeh skončí. Absolútne som nečakala že to dopadne takto. Že Cassie pobeží za Harrym a on jej pred očami odíde na motorke. Tajne a hlavne naivne som dúfala, že akosi zostanú spolu. Aj napriek príbehu, ktorý ukázal tú druhú stránku sveta, ktorý nám vlastne otvoril oči, že aj zlo má svoje miesto nie len dobro… Tak som tajne dúfala, že keď Cassie pobeží za Harrym on ju tam bude čakať. Ale to sa nepodobá na našeho Habibiho. A preto som si ho zamilovala. Pre jeho úprimnosť a otvorenosť, a inakosť. ❤
   Určite sa teším na knižku. Tento príbeh by som si znovu rada prečítala. A určite by som si vypýtala aj tvoj podpis, pretože som zamilovala do tvojho rukopisu. Píšeš ÚŽASNÉ. Každé jedno slovo, ktoré čítam ma pripravuje o dych. Naozaj Baji. Pre mňa patríš medzi tých top autoriek na Slovensku. ❤ Nie len na Slovensku.

 • Odpovedať Ivana 5. apríla 2020 at 19:46

  Naivne, ááno naivne som dúfala v šťastný koniec.. Keď sa za ním rozbehla, srdce mi zaplesalo, že to predsa vyjde.. A chcelo sa mi „nieee“ kričať s ňou, keď prebehol na motorke. Koniec ma dojal. Úplne ma dostal.
  K Habibimu som prišla len náhodou, ale zatiaľ asi najlepšie, čo som čítala, nemám rada veľmi presladené romantické poviedky, takže tento štýl bola presne moja šálka kávy. A keď si k príbehu do myslím toho sexy chlapa…. ??
  Mám prečítaných dosť kníh s romanticko-erotickým žánrom, ale človek zistí, že na Slovensku máme zlato a stále veľmi šikovné a nadané spisovateľky a ty Bajuš sa radíš medzi moje top ? Síce mám prečítané len Placebo, ale Horkosladké esencie a Habibi určite nebudú chýbať v mojej knižnici.
  Skvelá práca teším sa či už na knihy, alebo ďalšie online poviedky!
  ❤️

 • Odpovedať Mirusik 5. apríla 2020 at 19:49

  Ja neverím, že už je koniec.. ? To, čo pre mňa začalo na Wattpade ako „čítanie z nudy“ sa každou kapitolou zmenilo na závislosť. Harry Linton je pre mňa jednoznačne najzaujímavejšou mužskou postavou vo svete romantickej beletrie, aj keď to paradoxne nie je romantik. Habibi je proste habibi. ??? Baja ďakujem za neuveriteľný čitateľský zážitok!!!

  • Odpovedať Barbi 7. apríla 2020 at 22:06

   Toto som nečakala. Baji,neprestaneš ma prekvapovať. Habibi- to bola jazda -nespútaná a hlavne reálna.Myslím,že po tomto sa každý začne na svet dívat inak.Lepšie.Realistickejšie.Cassie -hlavna hrdinka,milujem za tu odvahu a trpezlivost zvladat to s Harrym-milujem jeho uprimnost a nebudem klamat aj jeho tetovania;).A som si istá,ze to Harry zariadil tak aby mala Cassie v pekle miesto hneď vedľa neho. Možno aj spoločnú izbu:))

 • Odpovedať Natália Lauren Skarzynska 5. apríla 2020 at 19:58

  Ó mój Bože tak toto bolo proste ja nemám slov. Celý príbeh bol úžasný. Veľa som pri ňom plakala. Už sa neviem dočkať knižnej verzii. Ty si úžasná autorka. Prajem ti veľa takýchto super kníh. Habibi nebol taký ten klasický román, toto bolo niečo iné no predsa to bolo to čo sme všetci chceli. Ja ďakujem že som mala možnosť si ho prečítať. Habibi patrí jednoznačne k mojím naj.???❤

  • Odpovedať Lucia 6. apríla 2020 at 14:03

   Úprimne? Neviem kde začať. Myslím že každý z nás pozná ten pocit pri čítaní, že objavíme práve tú pravú knihu, ktorú si prečítame položíme vedľa seba a o dva večery ju držíme opäť v rukách zahĺbený v príbehu a zažívame dobrodružstvá s hlavnými hrdinami. A úprimne ja som tu svoju pravú knihu našla práve u teba. A opäť raz sa stalo to ze každý z nás sa nachádza v deji. Som neskutočne unesená z reality ktorú si previedla do deja a ktorá nás oslovila cez tieto riadky veľmi málo ľudí má dar slova a ešte menaj ľudí má dar to slovo napísať tak ako ty alebo ostatný autori. Boh Vám žehnaj že ste Bohom pobozkaný a robíte nás šťastnými. Cassie a Harry sú realitou tak ako to bola Ema s Chrisom. V mene všetkých čitateľov ďakujem za to co robíš. Dokážeš nás potešiť, rozplakať a dokonca dostať do rozpakov že sme červené ako rajčiny. Si skvela a neprestávaj robiť to čo ťa baví a čo ťa robí šťastnou.

 • Odpovedať Mima 5. apríla 2020 at 20:09

  Wau, úžasné. Po celý čas ako som čítala túto knihu som dychtivo čakala na pokračovanie. To množstvo pocitov, ktoré som zažila počas čítania tejto knihy je neopísateľné. Zo začiatku som váhala či začnem čítať túto knihu, keď boli varovania že to bude tvrdšie, ale to rozhodnutie neľutujem. Ďakujem ti za to že si napísala takú úžasnú knihu a že takýchto autorov na Slovensku máme.

 • Odpovedať Veronika 5. apríla 2020 at 20:26

  Nikdy v živote som nekomentovala žiadny príbeh, ale pri tomto sa proste vyjadriť musím. Milujem presladené, romantické príbehy s happy endom a nikdy som neprišla na chuť príbehom o krutej realite. Som názoru, že aj keď sa autorky snažia svojim príbehom odovzdať niečo hlbšie pre svojich čitateľov, nemusia končiť zle, veď to je predsa len príbeh nie? Ale Habibi ma dostal všetkými možnými spôsobmi, „otvoril mi oči“ a ukázal pravdu. Tak dobrý a prepracovaný príbeh som ešte nečítala ( a to myslím seriózne vážne ?). Pri čítaní som sa smiala, hnevala, bola zhrozená, plakala a prežívala ďalších množstvo emócií. Ak toto dokáže autorka vyvolať u svojho čitateľa môže si na 100% povedať, že vytvorila dokonalé dielo. A to sa tebe bez pochýb podarilo (nie len pri tomto príbehu). Máš neskutočný dar na písanie a narábaš s ním veľmi dobre, si šikovná a určite neprestávaj v tom čo ťa baví! ♥️

 • Odpovedať Martina 5. apríla 2020 at 20:34

  Posledná časť. Ďalšia etapa skončila. Pre mňa bol príbeh Habibi, niečím, čo som hltala, doslova. Trpezlivo som čakala na každú jednu časť. Všetko je jedna veľká skladačka, a keď na ňu stúpiš pochopíš, čo je bolesť. Tento príbeh je toho priamy dôkaz. Všetko do seba zapadlo. Temno prešlo celou mnou. Temno v pozitívnom slova zmysle. Neveriacky som krútievala hlavou, že sa také veci dejú aj v skutočnosti, že miesta existujú, že sú rôzne zákutia života. Úsmev sa striedal so slzami. Niekedy som mala chuť postavy prefackať. Mám rada v deji akčnosť a napätie. A toto sa tiahlo celým dejom, nikdy som sa nenudila, adrenalín vždy prúdil v krvi. V predposlednej časti to bolo naozaj vyvrcholenie napätia, u mňa bolo také, že by sa ani krájať nedalo. Tak som sa s týmto všetkým vžila, že predposledná časť ma tak paralyzovala…Spamätávala som sa ešte 2 dni po prečítaní. Bolo to silné! Nekončí síce happy-endom, ale to je na ňom tá posledná veľká čarovná bodka.

  PS: Habibi mi prirástol k srdcu asi najviac zo všetkých doterajších diel. Považujem ho za tvoje najlepšie napísané dielo doteraz! Ďakujem za krásny rok, za úžasný zážitok, za napätie a adrenalín.?
  PS2: V mojom vnútri je teraz prázdno a bolestivo?

 • Odpovedať Mili B. 5. apríla 2020 at 20:44

  Ó môj ty Habibi!
  Keď som dočítala Placebo a otvorila vašu stránku, našla som príbeh s názvom Habibi. Povedala som si- super, príbeh na pokračovanie – budem sa mať na čo tešiť. Ale nie, nie. Po prečítaní jednej z kapitol som si povedala: „OK, toto rozhodne nemôžem začať čítať skôr, ako to bude zverejnené úplne celé!“ Pretože ja som veľmi trpezlivý človek, pokým sa nejedná o dobré knihy. ? A o tejto som to vedela už po tej jednej kapitole. Neskôr som sa pozrela, že ich je zverejnených už 39 a čakajú na nás len posledné 2. A keď som si prečítala úryvok z tej tridsiatej deviatej, tak som to už nevydržala a hneď som to začala čítať od začiatku. Nemohla som prestať. Čítala som v každej možnej voľnej chvíľke, čo som mala. Dokonca aj keď som kŕmila malého (rozumej – kojila ? ) Tento príbeh ma proste dostal. Cassie a Harry sú proste naj. A presne ako som čakala, ten záver bol prekvapujúci, nie typický, čo sa mi veľmi páči, no a jedným slovom – úžasný. Ste výborná spisovateľka a patríte k mojej TOP 3ke spisovateliek (a všetky ste Slovenky!). Teším sa na dodatok, ktorý bude v tlačenej knihe a aj na samotnú knihu, pretože každý má knihy, ku ktorým sa rád vracia a toto bude rozhodne jedna z tých mojích. Už teraz má rezervované miesto na poličke ? Prajem Vám všetko dobré!!! ???

 • Odpovedať Klára 5. apríla 2020 at 20:53

  Baja pri tejto knihe si mi pohladila srdce pravdou, ktorá sa k nám málokedy dostáva. Málokedy je príjemná a to viem aj z vlastnej skúsenosti, no je nesmierne dôležitá . A zároveň si mi touto emocionálnou dráhou a odhaleniami vytrhla srdce z hrude a uštedrila mi lekciu o láske a o tom že nič nieje take ako sa zdá.
  Myslím si že si geniálna spisovateľka, ktorú Slovensko potrebovalo pretože ich máme málo a o to viac si ťa vážim .

 • Odpovedať Daniela 5. apríla 2020 at 20:57

  Pane bože, po Placebe a HSE som tak potajomky dúfala, že dokážeš napísať niečo, čo ma zaujme ešte viac ako predchádzajúce príbehy… Wow, tebe sa to naozaj podarilo, dokázala si sa presne trafiť do mojej šálky kávy. Každá jedna kapitola bola prepracovaná a premyslená naozaj do posledných maličkostí. Na príbehoch je vidno, že do nich vkladáš kus (naozaj velký kus) samej seba, za čo si u mňa Pani autorka s velkým P. Môžem povedať, že Cassie a Harry mi budú chýbať najviac zo všetkých knižných postáv. Ani sa mi nechce veriť, že už sme na konci. Každopádne, neskutočne sa teším na ďalšie tvoje diela. Rozhodne s písaním neprestávaj, pretože u mňa patríš medzi úplnú TOP-ku.

  • Odpovedať Adriána 6. apríla 2020 at 0:56

   Neuveriteľne premyslené a prepracované dielo do každého jedného detailu. Jedna
   z najlepších kníh aké som doteraz prečítala. Nikdy nebudem ľutovať moje rozhodnutie si prečítať túto knihu.

   Nikdy by som nepovedala, že jedna kniha dokáže takto zmeniť pohľad na svet.
   Táto kniha ukazuje ako reálne funguje svet okolo nás bez cenzúry, pozlátka či ružavých okuliarov. Žiadne prikrášlenie ani pozlátko len čistá a holá pravda. Otvorí vám oči, prinesie nový pohľad na život. Niektoré veci mi zo začiatku nedávali zmysel, no ako častí pribúdalo začalo to do
   seba zapadať ako dieliky puzzle. Habibi nepatrí do kategórie klasických románov ktoré končia happy end- om. Bolo to niečo úplne iné ale aj tak to bolo niečo čo všetci chceli, po čom túžili a aj stále túžia. Všetky zvraty, vzostupy a pády som prežívala spolu s hlavnými postavami. Celý tento
   príbeh bol ako horská dráha. Každá jedna kapitola priniesla niečo nové, neuveriteľné
   množstvo pocitov. Išlo to cez hnev a zhrozenie na smiech a plač až po frustráciu z toho čo sa naozaj vo svete deje. Zanechalo to vo mne riadnu spúšť, v dobrom slova zmysle. Takúto spleť pocitov
   čo som zažila pri tejto knihe som snáď nezažila za celý môj doterajší život. Jednoducho ma to dostalo všetkými možnými spôsobmi.

   To čo u mňa autorka Baja Dolce vyvolala je jedným slovom- neuveriteľné. Nedokážu to všetci autori. Nemôžem povedať, že to bolo na sto percent dokonalé lebo aj tých sto percent je málo. Podľa mňa na túto dokanalosť ešte slovo neexistuje. Habibi je ako droga ktorou si u mňa vytvorila závislosť. Nemôžem a ani nechcem uveriť tomu, že už je to na konci.

   Toto je kniha ktorá sa mi navždy uchová v pamäti lebo to akým spôsobom je napísaná je nezabudnuteľné. Už teraz má rezervované čestné miesto na mojej poličke.

   PS: Ďakujem Baja Dolce. Za tento neuveriteľný čitateľský zážitok – za toto dielo?.

   • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 11:27

    Z celého srdca ďakujem za tak krásne prepracovaný komentárik, ktorý mi neskutočne vylepšil deň. A možno i ja ho vylepším tebe, pretože by som mala záujem o publikovanie časti tvojho komentáriku aj v reálnej knihe. Dva-tri mesiace pred vydaním ťa budem kontaktovať emailom o schválenie a za to ti ako odmenu pošlem knihu <3 S láskou, Baja

 • Odpovedať Lea 5. apríla 2020 at 21:11

  Krásne. Krásne. Krásne. Neverím, že je koniec. Neverím, že nabudúci týždeň nebude ďalšia časť. Vždy som sa tešila na ďalšiu časť a čakala som ako má ohromí. Páči sa mi akou osobou sa Cassie stala a aký rozdiel je medzi Cassie, ktorú sme streli v prvej časti a Cassie v poslednej časti. Samozrejme aj Habibi sa zmenil a vyvinul do osoby, ktorá si KONEČNE uvedomuje, že dokáže cítiť lásku, a že si môže dovoliť niekoho milovať. Som rada, že Habibi nebola ďalšia presladená romantická kniha, plná klišé,lebo takých je dosť. Habibi je nákazlivý a návykový. Habibi je jedinečný. Habibi je sexy. Neviem sa dočkať knižnej verzie. ♥️♥️

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 14:11

   Ďakujem, Lei, teraz si presne vystihla moje pocity, ako svoje „dieťatká“ alias hlavné postavy beriem 🙂 Už teraz mi je za nimi smutno, o to viac sa budem tešiť, keď z HBB urobíme poriadnu knihu ako sa patrí <3

 • Odpovedať BarboraDeParris 5. apríla 2020 at 21:14

  Och, ani si nevieš predstaviť, aké emócie mnou lomcujú. Je to smútok, že príbeh končí, radosť, že som mohla niečo takéto prečítať, frustrácia, čo sa to deje vo svete a mnohé ďalšie. Zbožňujem tento príbeh. Vďaka nemu som si uvedomila mnoho vecí, uvedomila som si, že svet nie je taký ako sa zdá, že je častokrát omnoho horší, a preto som rada, že toto dielko sa dostane do sveta v knižnej podobe. Vedela som, že príbeh neskončí typickým happyendom, spomínala si to už viackrát, ale aj napriek tomu som veľmi spokojná. Cassie si uvedomila, že je silná, že vie bojovať sama za seba, že dokáže prežiť v tomto svete. Teší ma, že si vymyslela takúto silnú hrdinku, pretože to, čím všetkým si prešla, by zvládol málokto. Harry sa mi tiež ako postava páčil, aj keď ma niekedy štval, ale to patrilo k jeho jedinečnej osobnosti. A veľmi som rada, že sa objavil aj v tejto poslednej časti a podporil Cassie. Všetky tie zvraty, čo si dala do knihy, všetky emócie, ktoré som prežívala spolu s hlavnými hrdinami, to si budem pamätať veľmi dlho, pretože ako sa hovorí: ,,Človek si nepamätá dôležité udalosti, ale pamätá si, ako sa vtedy cítil.“ Alebo nejako takto to znelo. A presne to pre mňa platí. Budem sa tešiť na knižku, neviem sa dočkať momentu, kedy ju budem mať v ruke, kedy si ju znova prečítam a s hrdosťou odložím na poličku. Ďakujem za skvelý čitateľský zážitok a teším sa na tvoje ďalšie diela. Vydavateľstvá môžu byť radi, že našli takúto skvelú autorku, akou si ty???

  • Odpovedať Ružena 5. apríla 2020 at 23:38

   Vieš poviem ti len jedno ako každý iný. Bolo to úžasné. Nie to je slabé a klišé,ale čo už.
   Vieš je mi ľúto, že neskočili práve terás oficiálne spolu, ale to je na tom úžasné. Ona je iná vďaka nemu. Ukázal jej, že život nie je len kníha a že svet nie je ružový. Milujem ho už len preto, že dokázal od nej odísť aj, keď vnútri ho to muselo žrať zažíva. Ukázal sa jej ešte posledný krát a dal jej do budúcnosti veľa. Nie len jej, ale aj mne. Už len z toho, že som nevedela, že svet je až taký hajzel. Brala som to ako, že svet je taký ako mi chceme, ale zistila som, že nie a som pripravená do buducnosťi. Tej malej fúrie mi je ľúto, ale závidím jej lebo mohla byť aspoň na chvíľku znim. ?. No príbech sa mi celkovo páčil. Čítala som každú časť z nadšením aj, keď som vedela, že koniec nebude happy end. Postavy boli úžasné, zápletka, aj dejová línia. Páčilo sami to. Si úžasná a vždy ti to dokazujem aj na Insta (ak si ma pametas samozrejme) ☺️ Môžem ta pochváliť, že máš fakt talent a tu to knihu si kúpim a budem naňu dávať pozor lebo to bude môj malinký habibi. Si úžasná a teším sa na dalšii knihu zo sveta šoubiznisu. Pre mňa si úžasná a moc talentovana. Ale to ru každý píše. Ber to ako každý komentár a povzbudenie a prajem malinkemu len to najlepšie. ????

   • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 13:03

    Ďakujem krásne za veľmi milý a povzbudivý komentárik, veľmi si to vážim. A aj keď si možno nečakala taký koniec, no predsa si ho pochopila a uznala, že Harryho to muselo stáť mnoho síl a Cassie a musela zmeniť, aby pochopila, o čom ten život skutočne je 🙂

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 14:08

   ďakujem ti, Barborka, za vždy úžasné slová a podporu počas písania celého príbehu. Si jednoducho môj oporný stĺp už od čias wattpad a veeeeľmi si to vážim. <3

 • Odpovedať Gabby 5. apríla 2020 at 21:14

  Ďakujem. Ďakujem, že si mnohým otvorila oči, že si ukázala, že ak niečo neskončí happy endom, neznamená to, že to bolo menej skutočné. Že život je krásny taký aký je, so všetkým, čo k nemu patrí a že za každých okolností sa dá zostať verný sám sebe. Habibi som začala čítať, aby som konečne uvidela iných ako klasických hlavných hrdinov, a som rada, že si nesklamala. Každý z nás sa v svojom živote potýka s toľkými problémami, okolnosťami, o ktorých iní nemajú ani potuchy…. preto buďme k sebe ohľaduplní. To je pre mňa posolstvo tejto knihy. Ďakujem

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 13:46

   Z celého srdca ďakujem za tak nádhere precítený komentár 🙂 Som rada, že posolstvo knihy bolo pochopené správne :-*

 • Odpovedať Stefi 5. apríla 2020 at 21:43

  Ahoj,v prvom rade by som sa chcela poďakovať stránke wattpad. Mala som tú česť spoznať ťa na wattpade a s veľkou úprimnosťou poviem, že to neľutujem Baja, si tá najlepšia spisovateľka akú len poznám. Čítala som všetky diela čo máš, musím povedať, že je to niečo neskutočné. Dole klobúk pred tebou. Všetky tvoje diela sú dokonalé, precítené a proste wow. Stotožnila som sa aj s trilógiou Placebo,ale Habibi ma oslovil o niečo viac. Neviem čím to je ale pri diele Habibi som sa viac vžila do Cassie, veľmi som ju dokázala pochopiť. Vžila som sa do deja ako by som miesto Cassie bola ja. Táto kniha bude tou najlepšou knihou akou len môže byť. Ďakujem ti z celého srdca, že si a za to, že píšeš. Ostaň takouto dokonalou spisovateľkou akou si. Nikdy sa nezmeň. Prajem ti v živote len to najlepšie ?

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 13:45

   Ahoj, Stefi. Tiež som vďačná stránke wattpad, že som mala šancu prispievať tam a spoznať mnohých skvelých čitateľov a aj nádejných autorov 🙂 vždy ma poteší, ak niekto napíše, že si prečítal všetky moje diela, je to skvelý pocit, ďakujem 🙂

 • Odpovedať Michala 5. apríla 2020 at 22:04

  Ja ja jednoducho nemám slov. Prečítala som už zopár kníh ale toto je jednoducho jedna z najlepších kníh aké som čítala. Od prvej kapitoly až po poslednú nebola ani jedna časť, ktorá by ma neprekvapila, nerozosmiala a ani nenudila. Milujem romantické knihy a musím sa priznať, že tejto som sa zo začiatku „bála“. V žiadnom prípade však NEĽUTUJEM že som si ju prečítala až do poslednej bodky. Naozaj klobúk dolú ?? Neskutočne sa teším na tlačenú verziu. Ešte raz ĎAKUJEM že si stvorila niečo tak úžasne ❤️

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 13:41

   Z celého srdca ďakujem za takýto krásny komentárik, ktorý veľmi potešil <3

 • Odpovedať Alex 5. apríla 2020 at 22:09

  Ja som to vedelaaaa! Teda nie úplne, ale vedela. Už v Michalovciach v lete som o tom rozprávala. Nevedela som presne ako sa to stane, ale myslela som si, že sa to stane. Každopádne si ešte počkám na ten epilóg, ale povie ti len jedno: PERFEKTNÉ!
  Asi moja najobľúbenejšia kniha od teba. Geniálne! MILUJEM ten koniec a MILUJEM Habibiho! Ako si vravela, nie je to ,,normálna“ romance a prave tým je to také super.

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 13:30

   Ahojky, áno, tuším si spomínam, že si na stretnutí vravela o tom, že si myslíš, že to takto nejako dopadne a veru, mala si pravdu. Harrymu by sa nehodili tie klasické klišé rečičky, ktorými by to len pokazil. Hlavné je, že si Cassie aj napriek tomu jeho city uvedomila, aj keď ich nikdy nevyslovil <3

 • Odpovedať Kristína 5. apríla 2020 at 22:19

  Úžasný príbeh plný vášne, napätia, nečakaných momentov, a hlavne odzkradľoval dnešny reálny svet, každé jedno slovíčko som doslova hltala, a tak ako Cassandra Astonova dokázala poraziť samu seba a zmieriť sa s minulosťou. Tak ja som videla reálny svet bez cenzuri, taky aký skutočne je. Ale jedno s tohto príbehu som si odniesla – Bojuj, pretože víťazi sa nikdy nevzdávajú.

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 13:28

   Presne tak, víťazi sa nevzdávajú, nikdy, ani keby prehrali, pretože naberú silu na to, aby opäť vstali a bojovali zas 🙂 A Cassie takým víťazom rozhodne je. Ďakujem 🙂

 • Odpovedať Simona Pribišová 5. apríla 2020 at 22:26

  Páni! Tak toto je niečo, čo som absolútne nečakala. Celý tento napínavý príbeh som neskutočne prežívala, každú nedeľu sa tešila na novú časť a sledovala hodiny kedy si budem môcť prečítať novú časť 😀 Každá časť ma neskutočne pohltila, občas som ani nedýchala, sem tam vybehla slza ale bol tu i smiech. Baja ďakujem ti za to že si, že si taká úžasná žena, neskutočne talentovaná autorka, ktorá vie ako zaujať dobrou knihou. Patrí ti jedno veľké ĎAKUJEM!!! Habibi je srdcovka navždy. ❤️

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 13:27

   Ďakujem za krásne slová, aj vďaka vám som mala tú správnu motiváciu. Ďakujem

 • Odpovedať Martina 5. apríla 2020 at 23:07

  Chcem Ti v prvom rade poďakovať. Našla som Ťa na Wattpade čisto náhodne, Habibi len začínal no ja som sa príbehu a samotnému Habibimu oddala hneď na začiatku, skôr ako Cassie. Habibi za sebou zanechal veľa, som naozaj mladá a ty s Habibim ste mi ukázali naozaj veľa, nie len to, že to čo na prvý pohľad vyzerá jednoducho, nakoniec tak nie je. Ukázala si mi, že láska rozhodne nie je jednoduchá, ukázala si mi, že láska bolí, no tá bolesť za tú lásku stojí. A ja Ti ďakujem, vážne Ti ďakujem. Pamätám si, ako som na každú kapitolu vyčkávala a čítala každú chvíľu odznova a odznova dokým neprišla nová a nová časť. Klobúk dole. Ukázala si mi čaro kníh. Čaro život. Ďakujem! ❤?

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 13:26

   Toto je presne to, čo sa autor snaží dať čitateľovi, a preto si neskutočne vážim, že si to všetko prijala tak, ako to je, bez pozlátok 🙂 Ďakujem za komentár 🙂

 • Odpovedať syiahaly 5. apríla 2020 at 23:18

  Iba jedno slovo dokáže vystihnúť celý tento príbeh, OHROMUJÚCI! Vystihuje všetko, krásu, dokonalosť, tvrdosť a tiež aj vplyv na city čitateľa. Koľkokrát som po prečítaní novej kapitoly sedela asi päť minút bez pohnutia a s otvorenými ústami. Príbeh Habibi mi spútal srdce a všetko som prežívala s postavami. Inak sa to ani nedalo :). Musím povedať, že aj keď to neskončilo podľa mojich očakávaní, viem, že tak to malo byť a je to tak správne. Pravdupovediac som rada, že to nebolo jedeno z tých klišé diel, ktorých je na svete až až. Presne týmto je výnimočný a týmto si ma získal ešte viac. Ďakujem, že si vybrala zo svojej múdrej hlavičky takýto skvost. A ďakujem aj za to, že si, pretože inak by toto všetko nebolo♡

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 13:25

   Ďakujem, že sa ti páčil aj práve nie príliš klasický klišé koniec. Nechcela som záverom pokaziť všetko, čím si hlavné postavy prešli. No v epilógu sa dočítate, čo sa stalo po tom. Ale to až v reálnej knihe 🙂

  • Odpovedať Jana S 7. apríla 2020 at 18:05

   Wau. Žádný smajlík nedokáže vyjádřit, jak se cítím po přečtení této knihy. V průběhu jednotlivých kapitol jsem si říkala: „To jim přece nemůže udělat! “ Ale autorka měla svou vizi. Chvílemi mi pukalo srdce. Příběh byl svižný a velice čtivý. Samotný námět je jedinečný. Sice jsem čekala klasický a můj milovaný Happy-end, ale rozhodně nelituji. Děkuji autorce.

 • Odpovedať Michaela Macáková 5. apríla 2020 at 23:24

  Neskutočné…táto kniha vo mne vyvolala mnoho emócií, či už šťastie, napätie, zimomriavky alebo chvíle kedy som bola úplne bez slov. Nedokážem slovami vyjadriť ako neskutočne šťastná som, že som natrafila na práve tento príbeh. Habibi mi ukázal niekoľko temných stránok tohto sveta a sňal mi nasadené ružové okuliare ktoré som nosila celý život. Knihu som čítala so zatajeným dychom až do konca. Habibiho hneď zaradzujem do kategórie mojich najobľúbenejších! Odporúčam!

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 13:12

   Miška, veľmi si ma potešila, tieto tvoje slová mi dodali neskutočne veľa odvahy písať i naďalej príbehy podobné týmto a nebáť sa vyjsť zo svojej komfortnej zóny 🙂

 • Odpovedať Simona 5. apríla 2020 at 23:41

  Ako prvé by som sa chcela poďakovať tebe, Baji, že si dala na svet toto dielo. Pamätám sa, ako som naň narazila. Úplne náhodou 😀 a bola som trošku nesvoja, lebo nezvyknem čítať „e-knihy“. Avšak s malou dušičkou som sa do toho pustila. A výsledok? Každú kapitolu som doslova hltala. Čítala som to vo dne, v noci. Bolo to niečo tak silné, od čoho neviete dať ruky preč. Keďže ja som milovník romantiky, erotiky, šťastných happy endov, toto bola pre mňa doslova ako facka. Ukázala si nám svet bez cenzúry, presne taký, aký je. Podlý a špinavý. Až som niekedy nemohla čítať ďalej, lebo som nemohla uveriť, že je to pravda. Hnusilo sa mi to. Prevrátila si moje ideály a zmenila pohľad na tento svet. Toto bola kniha, ktorá mi ukázala pravú tvár toho, čo sa deje. Tak prepracované dielo, som ešte nikdy nečítala. Niektoré kapitoly som čítala so zatajeným dychom, pri iných plakala, pri iných sa potmehútsky smiala. Habibi vo mne vyvolalo azda všetky pocity. Dovolím si tvrdiť, že príbeh Harryho a Cassie bude mať v mojom srdci vždy svoje miesto. A verím, že už keď bude dielo na svete, tak sa po ňom v kníhkupectvách len tak zapráši. Ešte raz ti ďakujem, že som si to mohla prečítať. Naozaj neľutujem ani jedinú prečítanú stránku. Pre mňa si top autorka a teším sa na všetko, čo nám ešte priniesieš. ???

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 12:07

   Ďakujem Simi za veľmi úprimný názor, ktorý ma samozrejme potešil, pretože to vnímam rovnako. Tiež som z niektorých vecí nebola nadšená, no sľúbila som i sama sebe, že budem úprimná a napíšem to tak, ako to je. Dúfala som, že to zvládnete. A teraz by som ťa chcela potešiť aspoň tak, že by som rada publikovala časť tvojho komentáru v reálnej knihe, za čo by som ti veľmi rada poslala jeden výtlačok aj s venovaním. Budem ťa kontaktovať dva – tri mesiace pred vydaním knihy o povolenie cez email 🙂 S láskou, Baja

 • Odpovedať Frederika 5. apríla 2020 at 23:45

  Na tento príbeh som náhodne natrafila keď bola vonku 20 kapitola.
  Keď som to začala čítať tak som sa do toho tak dostala, že som potrebovala len viac a viac.
  Keď mám pravdu povedať tak som strašne náročný čitateľ a veľmi dlho hľadám niečo čo má zaujme.
  Do tohto príbehu som sa však tak začítala, že každú jednu maličkosť, každé veľké rozhodnutie som prežívala spolu s postavami tohto príbehu. Čo sa nestáva často.
  Tento úžasný príbeh má zaujal z jedného jediného dôvodu. Bolo tam všetko.
  Bola tam láska, nenávisť, priateľstvo, životne zlyhania a utrpenia, rozhodnutia ktoré môžu v jednu chvíľu zmeniť život. Tento príbeh nám poukázal na fakt, že ho dokážeme prežiť aj v skutočnom živote.
  Musíme sa pretĺkať životom, prebojovať sa situáciami, ktoré nám nie sú príjemné. No zároveň nám poukázal, že vždy mame nádej na výhru a ukázať svetu kto sme. Páči sa mi myšlienka, že najlepšie čo môžme urobiť je neskrývať sa pod maskou ktorú nosíme.
  Toto dielo odporúčam každej žene, ktorá miluje lásku, cit, vášeň, nenávisť a porozumenie.

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 12:00

   Ďakujem ti za krásne slová 🙂 Presne tak, do HBB som sa snažila dať všetky emócie ako sa to snažím robiť aj pri iných príbehoch. Písanie ma veľmi bavilo a aj vaše skvelé reakcie na príbeh. Ešte raz zo srdca ďakujem 🙂

 • Odpovedať Monika 5. apríla 2020 at 23:51

  Nemôžem uveriť, že to skončilo. Vždy som napäto čakala na novú kapitolu, pretože tvoj spôsob písania a tvorby je neuveriteľný. Si jedna z mála slovenských autoriek, ktoré dokážu takto osloviť čitateľov za čo ti patrí obrovská vďaka. Habibi ma oslovil ešte v začiatkoch. Po trilógii Placebo a neskôr HS, som bola nadšená keď si vydala aj ďalší príbeh. No vôbec som nečakala, že načrieš do úplne iného súdka ako v predchádzajúcich príbehoch a musím povedať, že toto tvoje rozhodnutie skúsiť niečo iné, si zvládla najlepšie ako sa dalo. Za to ťa veľmi obdivujem ❤❤. Verím, že tvoj talent zúžitkuješ aj pri tvorbe ďalších úžasných príbehov.???

  • Odpovedať Natália 6. apríla 2020 at 8:54

   Na začiatku by som sa ti chcela, milá Baja, poďakovať z celého srdca za to, že si. Za to, že píšeš krásne príbehy, ktoré majú vždy posolstvo a otvoria čítateľom oči. Odkrývaš problematiku, ktorá sa vo svete denne vyskytuje a nie vždy si ju dokážeme všímať (teda skôr nechceme). Otváraš témy, ktoré trápia množstvo ľudí. O svojich kvalitách si presvedčila čitateľov už nie raz. Po trilógii Placebo a príbehu Horkosladké esencie som sa nakoniec dostala aj k príbehu Habibi, ktorý ako inak, dolamal moje srdce na malé kúsky a už teraz v ňom má špeciálne miesto. Neľutujem ani sekundu, že som sa k nemu dostala a strávila s nim dostatok času. Každý týždeň som netrpezlivo čakala na ďalšiu kapitolu, ktorá zakaždým odkrývala nové tajomstvá a postupne do seba začalo všetko zapadať. Odkryla si reálny život a nehrala sa na nič. Habibi mi otvoril oči, ktoré sa od prvej kapitoly snažím mať otvorené a vnímať problémy a ľudí okolo seba. Doslova mi zmenil život. V príbehu bolo nesmierne množstvo krásnych myšlienok, lásky, utrpenia, nenávisti, priateľstva, či množstvo rozhodnutí, ktoré nám môžu v priebehu jednej sekundy zmeniť náš doterajší život. Tento príbeh budem určite odporúčať aj ďalej po vydaní knihy, pretože si to príbeh zaslúži a má potenciál na to, aby každý vyšiel zo svojej komfortnej zóny a zistil, ako to v tejto dobe funguje.
   Pre mňa si najlepšia autorka na slovenskom knižnom trhu a veľký poklad, pretože čítateľom ponúkaš krásne príbehy, ktoré oslovia veľké množstvo čitateľov. Držím palce pri písaní ďalších kníh a verím, že talent, ktorý máš budeš rozvíjať ďalej. ♥️♥️

   • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 11:29

    Ďakujem, Natália, za krásny komentárik. Tak ako si ty vylepšila deň mne, možno aj ja vylepším ten tvoj. Mala by som záujem časť komentáru zverejniť priamo v knihe a za to ťa potom samozrejme odmením výtlačkom aj s venovaním 🙂 Zapísala som si tvoj email, 2-3 mesiace pre vydaním knihy ti budem písať o povolenie 🙂 S láskou, Baja

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 11:59

   Ďakujem za to, že si verná mojej tvorbe a že aj keď mením štýl písania alebo načriem aj do iných žánrov, že sa ti to aj tak páči. To je pre mňa najväčšia odmena zo všetkých <3

 • Odpovedať Nikola Bučková 6. apríla 2020 at 0:11

  Bajušik zlatíčko, roztrhala si ma a zmenila si môj pohľad na toto kvalitne dielo. Vlastne čo som očakávala? Vieš, že od začiatku som vravela, že toto nie je môja šálka kávy, no veľmi som sa mýlila. Potrebovala som lekciu od teba a od tohto diela. Presne takto to malo byť. Nič na tomto svete nie je dokonalé ani vždy štastné. Toto je realita, ktorá žije medzi nami no my ľudia si stale chceme nasádzať ružové okuliare a samozrejme, že aj ja. Aj keď som sa do Harryho ani trocha nezaľúbila mám ho rada za to, že bol stale rovnaký a úprimný po celý čas. Na nič sa nehral, nepretvaroval sa. Cassie mi zo začiatku liezla na nervy no postupom času si ma ziskala a teraz v poslednej časti už úplne. Je to silná žena, ktorá konečne našla podstatu života. Ďakujem Baji a ľúbim ťa za to, že vnášaš do našich životou nie len lásku, ale aj realitu. Si proste kráľovná a som rada, že môžem povedať, aj moja veľmi dobrá priateľka a inšpirácia. Neviem sa dočkať ďalších písmen z tvojho pera ❤️

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 11:52

   Niki, moja Niki, ty mi vždy všetko povieš a napíšeš tak, ako to je a to sa mi na tebe páči. Nešetríš ma nikdy, preto viem, že ak mi niečo povieš, je to pravda 🙂 Veľmi si vážim, že si si nakoniec príbeh užila, aj keď si si hlavných hrdinov nezaľúbila, no na druhej strane, táto kniha je iná dajme tomu vo všetkom. Neprikrášľovala som ich, vykreslovala som ich tak, akými naozaj boli, a preto som rada, že ste to so mnou a hlavnými hrdinami aj tak dobojovali do úspešného konca 🙂

 • Odpovedať Anna 6. apríla 2020 at 0:27

  Pre ľudí, ktorí už majú dosť klišé príbehov je toto objav storočia! Je to presne ten typ knihy, nad ktorým musíte premýšľať aj počas bežných činností a jednoducho vám len tak nedá pokoj. Vtedy viete, že čítate naozaj kvalitnú literatúru.

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 11:49

   Ďakujem, toto si veľmi vážim. Príbehom Habibi som chcela zbúrať všetky zaužívané stereotypy klasického románu, teda aj minimalizovať klišé, čo sa mi teda dúfam podarilo 🙂 Ďakujem za milé slová.

 • Odpovedať MartinaD_88 6. apríla 2020 at 9:01

  Niekoľko hodín som spracovávala koniec s veľkým K. ❤️❤️❤️ Baji, dokonalosť ❤️ Priala som si však, aby bol trosku iný, však vieš (romantické srdiečko túži po…). No nesklamala si. To, čo si nám sľúbila, si nám aj dala. Počas celého príbehu si nám všetko dávkovala postupne, so skvelým napätím, emóciami a všetkým, čo ku príbehu patrí. Boli aj slzicky, boli nervy na Harryho, boli odhady, v niektorých som sa trafila, v iných zasa nie. Si veľmi talentovaná a som rada, že som mala tu možnosť ta aspoň takto spoznať ??❤️

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 11:33

   Ďakujem, Maťka, aj ja som rada, že sme sa spoznali aspoň takto online, možno sa raz podarí aj osobne 🙂 V každom prípade zo srdca ďakujem za to, že si mi ako autorke dala šancu. Veľmi sa z toho teším, keď niekomu príbehom ulahodím a prevediem ho všetkými škálami emócii.

 • Odpovedať Aja 6. apríla 2020 at 9:40

  V prvom rade Ti chcem naozaj poďakovať za to, že som mala možnosť dočítať práve takúto knihu, ktorá splnila to, o čo si sa pokúšala – zhodiť každému čitateľovi ružové okuliare. Prvýkrát som čítala niečo tak reálne, nebolo to nejaké rozprávkové fantazírovanie na aké som zvyknutá. Bez cenzúry, sedliacky povedané, všetko si nám vyflusla na tanier a my sme to len s otvorenými očami sledovali a čakali, čo bude nasledovať ďalej. V častiach, kde som úplne nevedela, čo si mám o tom celom myslieť, si mi v ďalších ukázala, že tento príbeh máš už dávno v malíčku. Priznám sa, veľa ráz som na Teba počas čítania nadávala, za čo sa ti teraz na kolenách ospravedlňujem. Veľmi si ma potrápila, slzy boli no ani úsmevy nechýbali. Mafia, erotika a láska medzi hlavnými hrdinami… Všetko do seba zapadá tak, ako má. Si ako truhlica plná pokladu. Ďakujem!
  PS: Moja vďaka patrí aj tvojmu malému BEBE, ktoré Ti robilo spoločnosť.

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 11:44

   Ajka, veľmi si ma potešila, s takou radosťou som tento komentárik čítala, že si ani nevieš predstaviť 🙂 Verím, že poteším aj ja teba, pretože by som rada časť tvojho komentára publikovala aj v tlačenej verzii knihy. Budem ťa na mail kontaktovať dva-tri mesiace pred vydaním knihy o povolenie a taktiež ti potom veľmi rada za odmenu pošlem jeden výtlačok knihy 🙂 S láskou, Baja

 • Odpovedať Miška 6. apríla 2020 at 10:08

  Nemôžem uveriť že je skutočne koniec. Na diele HABIBI som si vypestovala silnú závislosť a neviem čo robiť teraz keď je koniec. Čo nahradí moju potrebu? Načo sa budem celý týždeň tešiť a celú nedeľu netrpezlivo čakať na 18-tu hodinu?
  Plakala som ako malá, keď sa Cassi pozrela k vchodovým dverám. Keď jej Tessie podala bielu ružu, skrsol vo mne plamienok nádeje, že predsa. Vo svojom živote som zažila veľa zlých vecí a sklamaní, už dávno nenosím ružové okuliare, no napriek tomu som stále dúfala. Dúfala som, že keď za ním vybehne, bude ju čakať, na tvári ten jeho arogantný „idiotský“ no hlavne sexi úškľabok, v očiach hlboká, nekončiaca ale predovšetkým úprimná láska. No život opäť raz nesklamal. Harry prišiel ako divoká búrka a odišiel ako silný, zničujúci hurikán.
  S postavami som prežívala asi všetky ich pocity, tešila som sa keď im niečo vyšlo. Bála som sa keď sa dostali do nebezpečenstiev. Plakala som keď nastali ťažké chvíle. Neviem sa dočkať keď Habibi uzrie svetlo sveta v knižnej podobe. Najradšej by som si hneď urobila predobjednávku, samozrejme aj s vašim podpisom. Patrí Vám moje veľké ďakujem za takéto skvelé a kvalitné dielo.

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 11:47

   Ďakujem ti, Miška, za takýto krásny komentárik, ktorým si ma neskutočne potešila. Ak by si súhlasila, rada by som časť z tvojho komentára uverejnila v knihe, za čo by som ťa na mail kontaktovala dva tri mesiace pred reálnym vydaním knihy, za čo ti veľmi rada pošlem jeden výtlačok knihy 🙂 S láskou, Baja

 • Odpovedať Jana 6. apríla 2020 at 12:37

  Ja nemam slov. Uff. Tento pribeh som hltala od začiatku a nelutujem ani jednu prebdenu noc ked som si niektore casti citala znovu a znovu. Mozno si ani neuvedomujes ako si niektorymi pasazami vystihla zivoty nas obycajnych ludi. A mozno to prave vies 🙂 a dakujem ti za to. Toto dielo je premyslene od začiatku do konca, plne vzrusenia a ocakavania. Velmi ti prajem aby si mala taketo skvele naoady aj nadalej a dakujem za uzasny zazitok

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 13:16

   Ďakujem, Janka, naozaj 🙂 Snažila som sa, aby bol príbeh reálny, aby sa v ňom veľa ľudí našlo, aby sa z neho veľa ľudí ponaučilo a začalo rozmýšľať a konať inak. Budem sa snažiť práve v tomto pokračovať. Možno raz príde niekto ako Harry 🙂

 • Odpovedať Viktória 6. apríla 2020 at 12:46

  Nechce sa mi veriť že po takom čase sa končí naša cesta z Harrym ?. Baji chcem ti popriať všetko dobre do života a veľa veľa napísaných no ešte viac vytlačených kníh. Z radosťou si prečítam všetko čo vydáš vo svojom živote aj keby to mal len nejaký leták. Z láskou tvoja verná čitateľka ??

  • Odpovedať Baja Dolce 6. apríla 2020 at 13:14

   Ďakujem, Viki, za takú neskutočnú podporu 🙂 Neboj, určite pre vás chystám veľa noviniek a nebude to len leták. Chcem vás i seba naďalej tešiť tým, čo zbožňujem – písaním 🙂

 • Odpovedať Miťuška 6. apríla 2020 at 14:12

  ĎAKUJEM! A ešte raz ĎAKUJEM! Som veľmi rada, že som sa dostala k tomuto príbehu. Toto dielo mi utkvie v pamäti asi ako žiadne iné doteraz a veľmi ma mrzí, že je tomu už koniec. Mám od Vás doma knihy Placebo, ale musím sa priznať, že Habibi ma dostal hneď od prvej kapitoly oveľa, oveľa viac. Stala sa z neho moja závislosť a ak by dalo, čítala by som ho vo dne v noci. Žiadne klišé, žiadne pozlátka, všetko napísané reálne a natvrdo. A o tom práve je celý život. Úplne ma to všetko dostalo. Postavy Cassie a Harry – jednoducho som si ich zamilovala. Tak realisticky popísané charaktery. Úžasne spracované, prežívala som s nimi všetky ich pozitívne aj negatívne emócie. Musím povedať, že aj to s Victoriou som od začiatku tušila 😉 Bála som sa, čo sa bude diať s Cassie a Giou. Nečakala som to, čo sa s nimi stalo. Bolo mi jasné už na začiatku, že toto nebude taký klasický príbeh plný obyčajnej romantiky a erotiky. Nemohla som sa dočkať pokračovaní. Záver je podľa mňa ohromný a úplne dokonalý, presne som čakala niečo takéto, podľa toho, ako ste sa vyjadrovali v komentároch. Strašne sa teším na to, aký dodatok bude v knižnej verzií a už teraz som knihe uvoľnila miesto na poličke 😉 Už teraz viem, že túto knihu si budem čítať stále dookola a nikdy ma neprestane baviť sa k nej vracať. Ste skvelá spisovateľka a patríte k najlepším a mojim najobľúbenejším vôbec. Teším sa na Vaše ďalšie diela, aj keď z vlastnej skúsenosti viem, že pri maličkom už toho času nebudete mať toľko ako doteraz. Prajem Vám veľa šťastia a nech sa vo všetkom v živote Vám darí. :*

 • Odpovedať Michaela 6. apríla 2020 at 16:23

  Každý z nás čo tu je už určite prečítal veľa kníh. Veľa z nich sú presladená romantika, ktorú priznávam aj ja mám niekedy rada. Tento príbeh sa nemusí páčiť každému, ja som však toho názoru, že určite všetkým čitatelkám niečo dal do života, možno ich povzbudil a ukázal im čo sa skrýva pod povrchom dokonalosti. Reálny svet je krutý a ja ďakujem, že si mi ho umožnila vidieť i takýmto spôsobom.

 • Odpovedať Vierka 7. apríla 2020 at 11:24

  K príbehu Habibiho som sa dostala náhodne po prečítaní trilógie Placebo. Chcela som dať tú pomyselnú bodku za šťastným koncom v knihe My, tak som si prečítala poviedky na Tvojej stránke aby som mala dušu na mieste. Pri scrollovaní stránky ma oslovil obrázok potetovaného fešiho s atypickým menom „Habibi“. Nedalo mi to, chcela som vedieť viac. Stiahla som si Wattpad a pustila sa do čítania. Počúvla som Tvoju radu a celým čítaním na sprevádzali Pentatonix. Príbeh som mala ‚zhltnutý‘ za necelé dva dni… BOLA TO ŠIALENÁ JAZDA, TO VÁM POVIEM! Nedalo sa mi od toho odtrhnúť, hltala som odseky za odsekmi, kapitoly za kapitolami. Gradácia deja je spracovaná neskutočne dobre. Stále som bola v strehu, niekedy som sa pristihla pri tom že zatínam päste alebo sánku z toho napätia ? A koniec bol veľkolepý. V podvedomí som stále čakala a čakala či sa na tej motorke vráti, či poruší prísahu ktorú dal sám sebe. Ale niekedy keď niekoho miluješ, musíš ho nechať ísť. A to je dobre. V ich situácii si musia dať dokopy najskôr vlastné životy, uzdraviť svoje srdcia, ktoré sa potom môžu naplno otvoriť niekomu inému. Veď ako sa hovorí : ‚ Ak nemiluješ sám seba, ako by si mohol milovať niekoho iného?‘
  Príbeh vo mne bude ešte dlho rezonovať, ďakujem za ten pocit. Keď vyjde kniha v tlačenej forme, opäť si ju prečítam, od prvej kapitoly. Aby sa mi Harry znovu dostal pod kožu tým svojim ‚idiotským‘ spôsobom ❤️

 • Odpovedať Katarína 8. apríla 2020 at 22:43

  Tomuto príbehu som sa neviem prečo vyhýbala ani neviem prečo, ale som tomu vďačná, pretože keby mám každý týždeň čakať na novú časť tak by som asi umrela nedočkavosťou (obdivujem tých, ktorí to zvládli). Habibi som zhltla dokopy asi za 10 hodín a je to to najlepšie čo som kedy čítala. Ešte nikdy som nemala v sebe toľko emócii pri čítaní ako pri Habibi. Koniec ma prekvapil, aj keď som čakala(priala si) niečo iné som šťastná, že to skončilo takto lebo dúfam, že príbeh Harryho a Cassie bude pokračovať ďalej. Teším sa kedy vydáš knihu a určite si ju pôjdem hneď kúpiť a zase ju zhltnem ako nič. A týmto príbehom si ma tak oslovila, že chcem prečítať všetko z tvojej tvorby. Baja Dolce máš neskutočný talent.

 • Odpovedať Niki Forgáčová 9. apríla 2020 at 8:38

  ?Najlepšia kniha akú som kedy čítala?
  Každou novou kapitolov mám pocit, ako by mi niekto vrazil do tváre, a ja stratím dych. Každú jednu kapitolu som musela predýchavať lebo som vážne do posledného prečítaného slova nevedela ako to pôjde dalej ?
  Dej a ani rozuzlenie príbehu nie sú vobec tzv. Cukríkovské (presladené) lebo taký nie je ani život, a Habibi to veľmi dobre vie. ?

 • Odpovedať Terézia Moučková 11. apríla 2020 at 1:12

  Nikdy som nemala rada temnotu a skryte zvrátenosti. Som to hlúpe dieťa ktoré verí že každý človek je dobrý. Tento príbeh je zvrátený ? ale to je na ňom to čo citatela zaujme. Príbeh bol zvláštny už len tým že nemá happy end a že to neskončilo tak ako by si nejeden čitateľ prial. Páčiť sa mi nepáčil ale len preto lebo tam bolo veľa násilia a sexu, ale tak tento žáner ani veľmi nieje pre mna takze sa nemám čo čudovať. Ale chcem povedať, že tento príbeh mi otvoril oči ako hovoria všetci. Ale on mi otvoril oči tým že naozaj mi z oči zmizli klapky a ja teraz viem že ekzistuje aj druha strana mince. Toľko zlá po kope som nikdy nečítala. Bol to pre mna objav. Nemôžem povedať že sa mi príbeh nesmierne páčil, mne sa páčilo posolstvo. Jasne že celé spravovanie a štruktúra vyjadruje teba, preto rada čítam tvoje príbehy lebo mám rada v nich teba. HSE boli hrozne klišé ale čarovné klišé, na to som nezabudla ako sa mi to hrozne páčilo. Ale toto je úplne o niečom inom. Tu otváraš samu seba a otváraš nám tu krutú pravdu. Nechcem byt zlá tým že ťa nevychvalim do nebies, veľmi by som chcela ale tento príbeh vo mne zanechal take zmiešané pocity že ja ani neviem či sú dobre alebo zle. Určite nad týmto budem dlho rozmýšľať a chcieť to všetko pochopiť. Ďakujem za príbeh ktorý bol pre mna niečom iným, nie len klišé. Za to že Cassie bola niekto koho som naozaj s bolesťou chápala, Harry ktorý bol pre mna tak chladný až má to mrazilo. Všetko čo sa okolo dialo bolo nečakane. Bolo to ako výchrica ktorú necakáš. Ja som vôbec nečakala že ten príbeh si obľúbim aj keď to nieke že ho milujem a že je moja droga. Mám rada ten námet postavy a celkovo všetko ako sa to vivijálo. Je to niečo ako výzva aby som si dala tie ružové okuliare konečne dole a aby som pochopila že všetko nieje rozprávka. Ďakujem za iný druh umeleckého zážitku a aj za to že si stále taká dobrá spisovateľka a že stále píšeš s takou láskou ako predošlé diela. ❤️❤️❤️

 • Odpovedať Paulína 12. apríla 2020 at 1:59

  HABIBI je úžasný. Nepredvídateľný, temný ale krásny. Tento príbeh ak je prečítaný správne, zanechá stopu. Knihu si kúpim, znova prečítam a opäť budem rozmýšľať nad tým, ako skvele si to celé podala. Príbeh je reálny, a to je podľa mna na tom ňom najlepšie.
  Som rada, že som mala možnosť začítať sa do niečoho krásneho a predsa skutočného. Lebo podľa mna je to krásne aj keď kruté. Aj svet je občas taký, nie? ?
  Som síce ešte mladučká a ešte toho veľa prečítam ale myslím si, že HABIBI je nezabudnuteľný! ❤️

 • Odpovedať Katka 13. apríla 2020 at 12:22

  Napínavé, tajuplné, veselé aj smutné, erotika a temné stránky života, ktoré sa snažíme radšej nevidieť to je Habibi. Príbeh ma spočiatku úplne nezahltil ale potom akoby uťalo a ja som nevedela odložiť čítanie. Z kapitoly na kapitolu nejaká zápletka, ktorá mi nedala spať a stále som mala v hlave Habibiho a Cassie. Dve noci a ja som ju zhltla. Čakala som typický „happy end“ ale tu si ma Baja prekvapila a tento koniec bol úplne top. I keď stále som dúfala v iné, ja taká romantička. Udialo sa veľa presne tak ako to v živote aj veľakrát je.
  V tvojich príbehoch vždy nájdem spojitosť so svojím životom a to ma na tvojich príbehoch veľmi baví. Dúfam, že bude aj nejaké pokračovanie a my sa dozvieme ešte čo to o Casiie a aj Habibim:) Ďakujem, že si plníš sny a píšeš aj takéto príbehy ???????

 • Odpovedať IVINKAAA 13. apríla 2020 at 14:21

  Počas doháňania restov som neustále zvažovala ako to skončí a ako to celé premyslíš. Nesklamala si. Áno, sladučký happyend by nás každú potešil, ale nepasoval by tu, nepasoval by k deju, k všetkým udalostiam a neuverila by som, že všetko sa môže zo dňa na deň napraviť, neverila by som tomu. Spomínam si na náš spoločný rozhovor na káve v Trnave (po výlete v Prátri) a keď sme diskutovali, čo by k Harrymu pasovalo a čo si si pre Cassie nachystala. Ten plot twist som tušila, ale stále som iba čakala kedy to príde a na malý moment si ma zmiatla, čo bol ten správny krok, aj keď som niečo očakávala. Mrzí ma, že som tu nebola pre teba pri každej kapitole a nečítala poctivo po sebe, teda do 30tky áno, potom som sa pokazila. ale zvládla si to. Prvýkrát som čítala dielo s podobnou tematikou a mne osobne sa veľmi páči. Niekedy treba nazrieť aj za oponu a otvoriť oči pred skutočnosťou a tebe sa to tu podarilo. Budem napäto vyčkávať, kedy sa dočkáme tlačenej verzie a bonusovej kapitoly, ktorú si pre nás nachystala. Pri HSE a Habibi si ukázalo, že zvládaš obidva žánre a že si sa pri nich prekonala ďaleko viac ako s Placebom, ale obe vieme, že Placebo je tvoja srdcovka a ním si debutovala. Si úžasná, šikovná a verím, že si Habibi nájde miesto v srdci čitateľov a tejto komunity, lebo mu to právom patrí.

 • Odpovedať Petra 13. apríla 2020 at 22:52

  Niečo také úžasné som strašne dlho nečítala, už od prvej kapitoly som bola v napätí a očakávaní čo sa stane. Za jeden deň som prečítala (priamo hltala) celý príbeh o Habibim a Cassie. Veľmi sa teším až bude aj v tlačenej forme. Ďakujem za tak úžasný a po celú dobu napínavý príbeh

 • Odpovedať Mili 16. apríla 2020 at 21:51

  Dievčatá, občas tak počúvam youtube a som vždy prekvapená, čo mi dá ako automatický výber. Dalo mi do ponuky túto pesničku: https://www.youtube.com/watch?v=gwd7E2Sru_A
  Hneď som si spomenula na tento príbeh a musela som si ho prečítať znova. 😉
  A musím povedať, že ma dostal rovnako, ako keď som to čítala prvý krát. Ledva som sa od toho odtrhla a už sa neviem dočkať knižnej verzie!! ;*

 • Odpovedať Lucy Strauss 17. apríla 2020 at 12:26

  Nuž, nechcem povedať, že si sa prekonala, lebo to celé ani zďaleka nevystihuje, ale naozaj klobúk dole. Úprimne, konca som sa celkom bála. Vedela som, že tento príbeh je iný ako tvoje ostatné a, popravde, ten typický šťastný koniec sa mi ani nehodil. A predsa som v ňom dúfala, lebo mám rada šťastné konce a smutné neznášam 😀 😀 no asi o to radšej mám, keď autor fakt vidí ako má ten príbeh končiť – a k Habibimu by sa nič nehodilo viac ako takýto otvorený koniec. Vážne si môžeme všeličo domyslieť. Minimálne teda dovtedy, kým sa z Beinho príbehu nedozvieme niečo o tom, že ako to skončilo medzi nimi (alebo začalo?). Alebo sa to možno dozvieme v Epilógu v knižnej verzii (na čo sa veľmi teším!). V každom prípade, som s koncom maximálne spokojná. Bol plný hlbokých úvah, ponaučenia a rovnako ako celý príbeh, nebol pozlátkou namaľovanou na tmavom podklade.
  To, že Victoria bolo Cassieino alter-ego, som tušila od prvej zmienky. Neviem nakoľko si pamätáš, ale už predtým som – myslím – spomenula, že podľa mňa má nejaké psychické problémy. Zneistilo ma to až v momente, keď sa s Victoriou stretol Harry. Vtedy som si hovorila, že možno som sa mýlila, Harry by ju predsa spoznal, nie? No ako to šlo, došlo mi, že nie, nemusel ju vôbec spoznať. Alebo by ju spoznať aj mohol, ale kedže je inteligentný muž, spojil by si to do celku. V každom prípade, Victoria bola takým mix – prekvapenie aj nie. Väčším šokom bol asi samotný dôvod na to, prečo sa objavila. Bolo mi jasné, že Bea bude mať kopu tajomstiev – aj špinavých. Ale nečakala som, žeby niečo mala s jej otcom. To bolo prekvapivé. Ale som veľmi rada, že si to s Cassie potom vyjasnili a istým spôsobom môžu začať s novou kartou. To, že sa Cassie dostala do súťaže protekciou… nevravím, že to bolo prekvapivé, pretože sa to vzhľadom na jej otca a kamarátku aj dalo čakať, no keď to Harry vytiahol, predsa som bola prekvapená 😀 odhalila si to v nečakaný moment a asi aj to z toho spravilo taký menší väčší šok.
  Oh, ale ten koniec! To bolo niečo pre mňa. Nemyslím teraz finálnu kapitolu (hoci tá sa mi tiež veľmi ľúbila), ale to, že si tomu koncu dala zase taký dramatický spád – únos, streľba… môj štýl je oveľa väčšmi toto ako romantika a ty máš úžasné schopnosti dodať tomu šmrnc, takže sa pri takýchto veciach vždy poteším (a povedľa toho s bojím o postavy). Drewa mi je úprimne ľúto – veľa sa tam nevyskytoval, ale aj z tých pár scén som si ho obľúbila (inak to bolo mega ironické, že tam vtrhla polícia, Max kričal, že nemáte na mňa nič a pritom vedľa neho bolo mŕtve telo 😀 😀 pardon, ale to ma dostalo 😀 očividne nie je žiaden IQ majster 😀 :D). A čo sa toho týka, páčilo sa mi aj, že jeho náhodné stretnutie s Cassie a Harrym, nebolo také len, že stretli sme sa, ideme ďalej. Som rada, že bol zahrnutý do veľkého finále 😀
  Koniec som mimochodom dočítala za jeden večer – pod koncom rozumej asi 8 častí. Nejako som sa k Habibimu nikdy nevedela dostať, ale keď som tu už raz bola, tak som sa od toho nevedela odtrhnúť. Habibi je očividne nie len plný drog, ale aj on sám (ako príbeh i človek) je drogou. Čítalo sa to neskutočne plynule a ľahko, hoci to bolo plné závažných tém. Mne osobne to maximálne rýchlo išlo hlavne vtedy, keď prišlo na Harryho pohľad. Jeho surový štýl bol dosť iný ako pohľad od Cassie, ale práve to jeho nekladiem-si-servítku-pred-ústa to robilo všetko takým výnimočným a skvelým. Uňho to nebolo plné prikrášlených myšlienok, ideálov ani ničoho. Bolo to bez cenzúry a mňa si to úprimne získalo. AK už o jeho pohľade – myslím, že o jeho citoch ku Cassie najviac hovorila jedna veta/odsek, už neviem čo to bolo. Ale išlo tam o to, že bol v posteli s Vicky a spomínal, že nie je ako ona. Nikto nie je ako Cassie. Pričom Vicky je Cassieino telo. Lenže predsa to nebola ONA. Nehovorí to všetko o tom, že to nebolo len o telách? Jasné, na konci už každému bolo jasné, že hoci to Harry nikdy vyslovene nepovie, aj tak niečo ku Cass cíti, ale osobne si myslím, že toto je najväčším dôkazom (jasné, ten kvet a pusa na konci tiež neboli o ničom, ale no :D).
  Ešte musím veľmi pochváliť aj všetky vedľajšie postavy, lebo i keď sa objavili len v „pozadí“ stále boli dosť výrazné a mali vlastnú osobnosť. Jasné, najviac z nich vytŕčal asi Levi, Bea a Gia, no teraz myslím aj tých ostatných.
  Mne osobne sa tento štýl príbehu aj tvojho písania veľmi páčil. Už som to vravela XY-krát, ale musím to stále opakovať, lebo je to neskutočná pravda – si ako chameleón a striedaš štýly ako kráľovná. Vieš, pomedzi dočítanie Habibiho som čítala knihy Sarah. J. Maas, čo je fakt veľké svetoznáme meno. A keď sa nad tým zamyslím, myslím, že v jej svetovoznámych a milovaných knihách chýba práve toto – aby niečo menila. Štýl i postavy sú veľakrát veľmi podobné a hoci ich mám rada, málokedy je to niečo prekvapivé. Tak u teba to nehrozí. Po HSE je Habibi studenou sprchou, fackou reality… nech to každý volá ako chce. Ale je to niečo diametrálne odlišné. A to nedokáže každý autor. A asi to je ten fakt, ktorý ma na tebe ako autorke najväčšmi udivuje a preto sa nikdy neprestanem tešiť na tvoje knihy a nové nápady. No ak sme už pri Habibim, musím uznať, že tento temný štýl, plný tajomstiev a do istej miery kriminálky ti totálne pasuje a hoci viem, že ty vytrvávaš pri romantike, niečo zamerané viac na toto „podsvetie“ ako na romantiku, by od teba podľa mňa mohlo byť fakt úžasným dielom (niežeby tieto neboli, hej, ale to vravím vzhľadom na to, že ja čítam trocha iný druh kníh, ehm :D).
  Mrzí ma, že som Habibi nečítala počas toho, ako si to písala a neobohatila som ťa o moje „úžasné závery“, ale snažím sa to práve vynahradiť 😀 aj tak ma mrzí, že mi to toľko trvalo, lebo tento príbeh stojí fakt za to a je úžasný. A už sa naňho veľmi teším aj v tlačenej podobe. Bude mať svoje špeciálne miesto rovnako ako Placebo a ako bude mať aj HSE.
  Neviem čo by som dodala, je to naozaj úžasné, Baja, a nemôžem sa dočkať tvojich ďalších diel, pretože viem, že budú stáť za to. Takže už len tak krátko – bolo to úžasné <3

 • Odpovedať Nikča Lažová 2. mája 2020 at 21:18

  Milá Baji, než jsem mohla napsat tuhle recenzi, tak jsem se musela dát pořádně emočně do pořádku, jelikož tento famózní epilog mě dostal do kolen. Pokaždé když člověk čte knihu, hledá něco, co ho chytne za srdce, něco co mu nedovolí knihu odložit dokud neuvidí číslo poslední stránky. A já musím říct, že Habibi je neobyčejný slovenský klenot a já v něm našla spoustu kouzel. S H a C jsem si prošla trním, ale i překrásnou růžovou zahradou. Kniha ve mě vyvolala tolik pocitů, že jsem je nedokázala všechny občas uhlídat, takže i ty slzy padaly. A rozhodně se za to nestydím..ani za tu častou červeň, kterou mi Habibi vháněl do tváří. Každá kapitola mě nechávala nedočkavou na tu další a jsem si jistá, že jsem v tom nebyla sama. Vidět totiž jak se ti pod rukama postavy vyvíjejí a mění, to je to nejkrásnější umění…Máš totiž poté pocit, že jsi byla jejich součástí a ony byly součástí tebe. Aspoň na malou chvíli jsme mohli utéct z reality a zažít všechny ty emoce, které hlavní postavy prožívaly.Mohli jsme se smát, mohli jsme plakat, zuřit a žasnout. A za to vděčíme jen tobě Baji. Moc děkuji za tebe a tvůj talent tvořit tak úžasné příběhy. A i když Habibi byl můj první příběh od tebe…rozhodně nezůstane posledním.
  PS: Jako spousta dalších se samozřejmě nemůžu dočkat, až Habibiho budu držet v rukou a budu s ním moci prožívat jeho příběh znovu a znovu…ale už na papírových stránkách. <3 <3

 • Odpovedať Emma 11. mája 2020 at 2:13

  Kniha, pri ktorej som prebdela noci, no urobila by som to znovu a znovu. Jednoducho úžasné.

 • Odpovedať brumka 11. mája 2020 at 16:31

  Takže, je tu koniec ďalšieho tvojho príbehu, a ja som teraz trošku rozpoltená, pretože na jednej strane chápem, že sa príbeh nemal prečo „naťahovať“ ďalej, čiže musel skončiť, a na druhej strane som šťastná, že skončil práve takto. Od začiatku som vedela, že tento tvoj príbeh nebude mať sladký happy-end. Vieš, že by mi k príbehu ani nepasoval, a ak by si nejaký taký nebodaj napísala (až tak sladký, že by z neho kvapkal med) aj by si ma trošičku sklamala? Takto si to ukončila bravúrne, priam do-ko-na-le ❤️ Cassie konečne našla, a pochopila, sama seba, zmierila sa s Beou, čomu som rada (lebo v živote sú druhé šance občas potrebné) a dokonca aj tá súťaž, vďaka ktorej sa zoznámila s Harrym, skončila skvelo 🙂
  Epilóg bol skvelou bodkou za celým príbehom, napísala si ho úžasne, ako každú kapitolu pred ním, ktorú som čítala s nadšením a očakávaním, a občas aj obavami. Už keď si príbeh len plánovala písať a načrtla si, o čom by mal byť, som vedela, že ty to dáš. Ohúriš nás, zbavíš slov.
  Občas som mala vážne pocity ako na hojdačke, ostala som priam neveriacky civieť na slová, čo som čítala, či svet vážne môže byť až takto skazený… nežijem vo svete ružových okuliarov, ale realita občas naozaj zbaví slov, a mnohokrát ani netušíme, čo sa skutočne deje za múrmi podnikov, bytov či kancelárií. Zvládla si opísať krutú realitu, ktorá sa tým šťastnejším zďaleka vyhne, a tým menej šťastným nadelí len možnosť brodiť sa ňou, nejako ju prežiť.
  Cassie aj Habibi boli úžasné postavy, postupne si ich vykresľovala naozaj uveriteľne, najmä u Harryho som občas bola na vážkach, či vážne môže byť až také hovädo 🙂 presvedčila si ma však, že má na svoje správanie, svoje jednanie s ľuďmi svoje dôvody, a Cassie ho aspoň trošku zmenila k lepšiemu. Odkryla nám, že aj on má svoje city a slabé miesta, ale vo svete, v ktorom sa pohyboval, neboli prípustné.
  Uverila som ti tento príbeh, Baji a skladám pred tebou pomyselný klobúk, pretože niečo podobné v našich malých slovenských knižných vodách, myslím, ešte nevyšlo, a keď sa tak stane, spraví to riadny humbuk 🙂 veľmi sa teším, keď budem môcť príbeh Cassie a Harryho reálne držať v rukách a obracať stránky knihy. Držím palce, nech všetko vyjde podľa tvojich snov a plánov, moju podporu máš vždy ❤️
  Ďakujem, že si tento príbeh napísala, pretože si opäť dokázala, že si skvelá autorka.
  S láskou B.

 • Odpovedať Hana 27. mája 2020 at 22:02

  Toto je jeden z mála príbehov pri ktorých mi je jasné, že na neho za týždeň nezabudnem, ale budem si ho pamätať a pravidelne sa k nemu vracať. Okrem toho, že je napísaný skvelým a chytľavým štýlom, je nepredvídateľný a vždy keď som si už myslela že viem čo sa stane, dokázal prekvapiť najlepším možným spôsobom. Klobúk dolu, že si dokázala napísať niečo tak krásne, a nájsť dvoch ľudí ktorí by sa k sebe napriek rozdielom tak hodili. A druhý klobúk dole za to, že napriek tomu, koľko priestoru pre vývoj si nechala Cassie a Harrymu, krásne si vystihla aj vedľajšie postavy, ktoré boli tiež súčasťou (vynikajúceho a návykového) príbehu.

 • Zanechať Odpoveď

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.