ČLÁNKY

Beseda a krst knihy Azaelov pád

Beseda a krst knihy Azaelov pád - 3.8. 2021

Milí čitatelia, s hrdosťou vám dávam na známosť, že dňa 3.8. 2021 v Bratislave prebehla beseda a krst knižnej novinky Azaelov pád, ktorým sme ju plnohodnotne uviedli do literárneho sveta.

Sny, ktoré sa plnia

Pre každého autora je najväčším snom, že sa zo šuplíkového rukopisu stane reálna kniha. Taká, ktorá sa z poličiek kníhkupectiev dostane až na tie vaše. No druhým najväčším snom je, že sa knihe dostane tej pocty, že je uvedená na knižný trh besedou so skvelou moderátorkou. V našom prípade sme mali veľmi príjemnú moderátorku Veroniku Vaňkovú. Beseda sa konala na skvelom mieste, my sme mali šťastie na kníhkupectvo Panta Rhei na Poštovej ulici v Bratislave. Čerešničkou na záver bol krst knihy, ktorú nám pokrstil obľúbený slovenský spisovateľ Frankie Kozmon.

Veľmi si vážim, že sa tejto krásnej udalosti zúčastnili čitatelia a milovníci kníh. A že ich prišlo požehnane! S takou účasťou sme veru ani nepočítali. Bolo pre nás veľkým potešením zoznámiť sa s vami, prehodiť pár slov, urobiť si fotku, či vám napísať do kníh od nás venovanie. Obdarili ste nás veľkou dávkou pozitívnej energie, z ktorej budeme čerpať ešte veľmi dlho. Proces tvorby tejto knihy nebol vôbec jednoduchý. Stále nemôžem veriť tomu, že sa po náročných mesiacoch tvrdej driny vďaka vydavateľstvu VENUPRESS podarilo z netradičného knižného projektu vydolovať toto 336 stranové dielo s, pre nás, dokonalou obálkou a zaujímavým príbehom.

Ako to vzniklo

Písanie, presadenie rukopisu vo vydavateľstve, práce na korekciách a editovaní nie sú ľahké. V tejto neľahkej dobe je to azda niekoľkokrát ťažšie. Nie každý nám prejavil podporu, niektorí sa dokonca snažili dehonestovať či zosmiešňovať našu snahu, no my sme sa nevzdali. Vďaka tomuto projektu som získala skvelé priateľky a cenné znalosti od skúsenejších kolegýň.

Vďaka Vladimíre Šebovej vznikol nápad na Autorskú štafetu a vďaka odhodlaniu mojich kolegýň Ivici Ďuricovej, Vandy Kys či Michaely Zamari sme tento projekt dobojovali do poslednej bodky.

Vám neskonale dakujeme za to, že ste boli s nami aj pri procese tvorby, že ste nám dali indície, na základe ktorých sme príbeh vystavali. Ďakujeme vám, že ste nám zanechávali pod každou kapitolou povzbudivé komentáre a že ste nás podporovali najviac, ako sa len dalo. Iba vďaka vám sme to nevzdali hneď na začiatku. Ďakujeme, že aj vďaka vám mohla vzniknúť beseda, na ktorej prebehol krst knižnej novinky Azaelov pád. Ste tou najväčšou odmenou zo všetkých.

Pevne verím, že sa niekedy uvidíme v iných mestách a že nás naďalej bude spájať krásna vášeň a láska ku knihám.

Majte krásny deň,

s láskou vaša Baja Dolce

Fotky z besedy a krstu

You Might Also Like

Zatiaľ žiadne komentáre

Zanechať Odpoveď

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.