Spisovateľská spovednica

Spisovateľská spovednica: Kristína Ježovičová

24. augusta 2020

Kristína Ježovičová je skvelá mama, zábavná žienka s veľkým srdcom a obľúbená slovenská autorka, ktorá sa venuje prevažne romantickej beletrii alebo beletrii pre mládež. Napísala a vydala už 11 kníh, z toho sú veľmi obľúbené knihy Nevyslovené, Zakázaná príťažlivosť, Soňa, Milenkine prsia a iné. Čoskoro – 30.10.2020 jej vychádza dvanásty román pre mládež – Vydrž to so mnou. Kikine knihy by ste si jednoducho mali prečítať, lebo medveď a lebo píše skvele, odľahčene a s neskutočným citom (dodnes mám husiu kožu, že by som rukami mohla brúsiť po prečítaní knihy Nevyslovené – áno, reklama musí byť, no keď ja tú knihu nemôžem dostať z hlavy!). Nemusíte dlho googliť, stačí si kliknúť na odkaz ďalej a knihy tejto skvelej autorky si môžete zakúpiť priamo TU.

Kiku nájdete aj na sociálnych sieťach, tak nebuďte skúpy na follow alebo lajčík, isto sa poteší novým vášnivým čitateľom. Odkazy na sociálne siete nájdete nižšie.

Inkognito otázky

1. Prípravu ktorého jedla vyslovene neznášaš?

Také jedlá nepripravujem. A aj keď je príprava niektorého jedla zdĺhavá alebo zložitá, hlavné je, že chutí mojej rodinke. Najviac som zarmútená, keď sa s niečím narobím a deckám to až tak nechutí. Ale to sa už dávno nestalo. 

2. Dala by si nepriateľovi do jedla preháňadlo?

Zasmejem sa na tom, keď sa to stane v nejakej americkej komédii, ale napriek fráze nikdy nehovor nikdy, toto by som nikdy neurobila. Ja sa totiž príšerne zamýšľam vždy nad tým, že či by som chcela, aby niečo (a nielen toto konkrétne) niekto urobil mne. Okrem toho, ja vlastne nepriateľov nemám. Nikoho vo svojom živote tak nevnímam.   

3. Patrí ananás na pizzu?

A patrí na pizzu eidam? Jasné, why not. To ako keď sa niekto spýta, či môžeme ako autori kombinovať žánre. A prečo by sme nemohli?  

4. Už si niekedy oslovila manžela omylom menom hlavného hrdinu z tvojej knihy?

Volám všetkých chlapov miláčik, aby som sa nepomýlila – haha.

5. Keď píšeš erotické scény, na koľko percent je to realita a na koľko fantázia?

Jaaj, aj aj. Niektoré polohy, ktoré som napísala v knihe Uväznená v čase som vyskúšala s manželom, aby som zistila, či sú fyzicky možné. No a…  či boli… pokračovanie niekedy inokedy.

6. Je pri ero-scénach aj nejaké percento inšpirované pornom?

Určiteee! True story o tom, ako deti 90-tych rokov nepotrebovali ani internet, aby boli zvedavé a všeličo objavili. Už ako tuším 9-ročná som si pozrela kúsok porna, lebo sme so súrodencami doma našli ukrytú videokazetu s názvom Študentky. Mysleli sme si, že je to nejaký tínedžerský film. Hlavná postava bola škaredý slizký chlap s hrozivo dlhým „prútikom lásky“ (no ehm) a samozrejme… študentky, plná trieda študentiek, ktoré… no veď viete. Mesiace som mala nočné mory o hadoch, ktoré sa plazili pri mojej posteli a chceli sa ku mne dostať. Občas si aj v dospelosti pozriem niečo hanbaté a je dosť pravdepodobné, že to ovplyvňuje aj moju tvorbu ako hocičo iné v živote. Či už to pretavím do textu ako niečo traumatizujúce, alebo príjemné, to už je otázne. Ale zasa, ako v živote, tak aj v knihách, primárne nejde len o sex. 

7. Máš nejakú fyzickú anomáliu? (Napríklad tretiu bradavku, smajlík v kolene alebo tak?)

Pri čele mám taký čudný vír, ktorý vyzerá, akoby mi tam niekto vytrhol vlasy aj s koreňmi. 

8. Akú máš veľkosť nohy?

40-41, čiže žiadna Popoluška

9. Ak by si mohla oživiť 1 celebritu, ktorá by to bola?

Normálne mi vyhŕkli slzy pri tejto otázke. Fakt! Chester Bennington, aj za cenu, že by v tej chvíli zmizla z povrchu zemského kniha Nevyslovené. 

10. Ako najtrápnejšie ťa niekto balil?

Spomínam si, keď mi pred sto rokmi jeden chalan povedal, že vyzerám ako Jennifer Lopez. Klamár!  

Vyber si

1. Koncert s lístkami na meet&greet kapely Hurts alebo napísanie bestselleru á la Rowlingová?

Kto dal túto otázku? Napíš mi! V apríli môžeme ísť spolu na koncert Hurts do Bratislavy. Toto je nepochybne najjednoduchšia otázka! Jasné, že sa stretnúť s Hurts a požiadať Thea o doživotnú spoluprácu. On by spieval a ja by som pri ňom písala a bolo by mi jedno, či by bol z toho bestseller.

2. Výhra v lotérii alebo svetový mier?

Svetový mier, samozrejme.  

3. Leňošenie na pláži s človekom, ktorého nenávidíš alebo postávanie na Titanicu počas potápania s človekom, ktorého miluješ?

Leňošenie na pláži s človekom, ktorého nenávidím s myšlienkou, že ten, ktorého milujem, nestojí na Titanicu.

4. Cestovanie v čase alebo čítanie myšlienok?

Jasné, že cestovanie v čase a najlepšie do minulosti. Fakt netúžim počuť myšlienky všetkých ľudí. Iba čo by ma niektoré vytočili alebo rozčarovali. Pravdepodobne by sa to nedalo ako na povel vypnúť a zcvokla by som. Nestačí, že sa mi sníva o mojich postavách, že počujem ich?

5. Bolo skôr vajce alebo sliepka?

Vajko 😀 Lebo neviem… Big Bang… lebo z niečoho malého vplyvom niečoho vzniklo niečo väčšie 😀 Snáď nebudem za trúbu ako Ema Drobná. Radšej to nejdem hlbšie analyzovať.

6. Rande s Donaldom Trumpom alebo s Marilynom Mansonom?

Milujem Marilyna Mansona a jeho tvorbu. Páčia sa mi kontroverzní umelci, ktorí nie sú fyzicky dokonalo nádherní, ale krásnych ich robí ich talent a charizma. Vnímam ho ako umelca, ktorý toto svoje kontroverzné ja ukazuje nám, a dokážem si predstaviť, čo všetko jeho fantázia okorenená skúsenosťami vytvára a to pretavuje do hudby, ale v súkromí môže byť celkom iný. Asi by som chcela spoznať tú jeho časť, ktorú nevidia médiá. A že si dal vyoperovať rebrá, aby sa mohol sám ukojiť? Ja ho aj chápem. Myšlienka vystačiť si sám v bubline slávy, v ktorej neviete, či vás niekto  skutočne miluje, okrem vás samých, pre to, aký skutočne ste, nie je od veci.

Spomínam si, že som dávnejšie videla dokument o masakre na strednej škole, za ktorý vraj mohla aj Mansonova tvorba. Pamätám si aj, ako nám na prednáške o sexe na základnej škole povedali, že keď počúvame Madonnu, privedie nás to k sexu. Nechcite vedieť, ako som prevracala vtedy oči. Neviem, či je to úplne trefná analógia, lebo vražda nie je to isté ako sex. Ale… znamená to, že keď si niekto prečíta triler, bude mať chuť vraždiť? Inak… ako pätnásťročná som MM dosť intenzívne počúvala a niekedy mám aj dnes obdobia, kedy si ho pustím, ale teraz viac vnímam odkaz v niektorých jeho textoch, ktoré sú stále aktuálne a rýpu.

7. Ak by si mala byť animovaná postavička, bola by si radšej Pikachu alebo Minion? A prečo?

Mimoň! Jednoznačne. Prečo? Mala by som konečne súmernú postavu. A bola by som vtipná aj napriek malej slovnej zásobe.

8. Peklo alebo nebo?

Nebo. Niektoré moje postavy sú síce rebelantské, ale ja som slušáčka, ktorá sa snaží konať len dobro, hoci na isté obdobie pomiešala karty puberta… ale aj tak nebo.

9. Celoživotná párty alebo doživotná karanténa?

Moje „ruka hore“ obdobie mám už dávno za sebou, preto si volím doživotnú karanténu, doživotné čítanie a písanie kníh.  

10. Reálny život alebo život v knihe?

Reálny život, v ktorom si vychutnávam veľa životov v knihách, z pozície čitateľa i pisateľa.

Marry, kiss, kill

1. Eminem – marry, Jay Z – kill, Snoop Dog – kiss

2. Shakira – kiss, Jennifer Lopez –marry, Camila Cabello – kill

3. Enrique Iglesias – kiss, Justin Timberlake – marry, Justin Bieber – kill

4. Barack Obama – kiss, Miloš Zeman – kill, Zuzana Čaputová – marry

5. Popoluška – kiss, Snehulienka – marry, Šípková Ruženka – kill

Zdroj: Kristína Ježovičová FB
View this post on Instagram

Recenzia 📖 Nezvyknem čítať o ťažkých témach, pretože mi nerobia dobre. Najlepšie sa cítim v sfére romantiky, erotiky, komédie či trileru. Po knihe ⚜️Nevyslovené⚜️ od Kristína Ježovičová @kristinajezovicova som siahla po mnohých pozitívnych reakciách ľudí, ktorí majú podobný vkus ako ja. Veď ak to zvládli oni, zvládnem to aj ja. Psychicky som sa na knihu chystala asi dva týždne, a keď som bola na dovolenke, konečne som sa do nej pustila. A keby len pustila… 😲 Moja dovolenka skončila takmer celá čítaním. Ani na prechádzky sa mi nechcelo ísť, lebo som sa stále mysľou vracala k dvom príbehom z dvoch časových období – príbeh o dcére rebelke – Viole – z dvadsiateho storočia, a príbeh o utrápenom chlapcovi, ktorý si na vlastnej koži skúsil tie najhoršie zverstvá – Frederikovi, ktorého príbeh sa odohráva v súčastnosti. Aj v tomto príbehu minulosť a prítomnosť spolu nejako súvisia, a teda aj dve hlavné postavy. Asi už mám nejakú autorskú predvídavosť a spojitosť som zistila už po šiestich kapitolách, ale vôbec mi to nepokazilo dojem z knihy a dychtivo som otáčala stránku po stránky, aby som sa konečne dozvedela, ako dopadnú hlavné postavy, kedy si uvedomia svoje chyby a kedy konečne vyslovia svoje najtemnejšie tajomstvá… Svoj skromný názor na knihu som si musela nechať odležať, pretože som stratila slová, a teraz, keď som ich konečne našla, chcela by som všetkým túto knihu odporučiť. Toto bola pre mňa zatiaľ najlepšia Kikina kniha, vďaka ktorej som zažila rôznu škálu emócií. Ďakujem 😢💜 Ak by som mala udeliť knihe počet hviezdičiek, rozhodne by som dala 10/10 ✨ 🥰💜📖 . . . #kniha #knihomol #tipnaknihu #ukazcocitas #ukazcoctes #martinus_sk #martinuscz #zacitajsa #pantarheisk #citaniejesexy #ctenijesexy #dnescitam #dnesctu #letnecitanie #bookstagram #kniznamaniacka #kristinajezovicova #nevyslovene

A post shared by 𝓑𝓪𝓳𝓪 𝓓𝓸𝓵𝓬𝓮 𝓪𝓾𝓽𝓸𝓻 (@bajadolceautor) on

Spovednica

(Odpovedz áno alebo nie.)

1. Napísala si v knihe o človeku, ktorého v reálnom živote neznášaš? – Nie

2. Inšpirovala si sa niekedy inou knihou – okopírovala si iný námet? – Nie

3. Zabila si vo svojej knihe nejaké postavy? – Áno  

4. Odmietlo ťa nejaké vydavateľstvo a ty si naň zanevrela? – Áno a keby len jedno.

5. Klamala si niekedy v súvislosti s tvojimi knihami? – Nie

6.  Zahýbaš v knihe strany, keď čítaš? – Áno

7.  Poškodila si niekedy zámerne knihu? – Nie

8.  Požičala si si niekedy od niekoho knihu a už mu ju nevrátila? – Áno

9.  Prezradila si niekedy niekomu spojler knihy? – Áno

10. Napísala si niekedy neúprimný názor na knihu? – Nie

Rozhrešenie

Ak si odpovedala 7-10x áno – musíš do roka prečítať 5 romantických kníh, 5, fantasy alebo sci-fi kníh, 5 trilerov, 5 detektívok, 5 slovenských diel a 5 rozprávok.(30 kníh)

Ak si odpovedala 4-6x áno – musíš prečítať do roka 3 romantické knihy, 3 fantasy alebo sci-fi knihy, 3  trilery, 3 detektívky, 3 slovenské diela a 3 rozprávky. (18 kníh)

Ak si odpovedala 1-3x áno – musíš prečítať do roka  1 romantickú knihu, 1 fantasy alebo  scifi knihu, 1 triler, 1 detektívku, 1 slovenské dielo a 1 rozprávku (6 kníh)

Ak si odpovedala 0x áno – ideš rovno do knižného neba! 🙂 

Kike týmto veľmi pekne ďakujem za netradičný a trošku viac odviazaný rozhovor. Bolo mi cťou, že mojím prvým hosťom bola práve ona a že sa nezľakla ani jednej z otázok – totižto odpoveď na žiadnu otázku nebola povinná, no hrdinsky odpovedala na všetko, za čo má odo mňa bobríka odvahy a imaginárny odznačik Spisovateľkej spovednice (merch možno inokedy :D)

Touto rubrikou na mojej stránke vám chcem ukázať, že i my, spisovatelia, sme len ľudia s rôznymi problémami, potrebami a zmyslom pre humor. Lebo nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie a v časoch, kedy je svet plný zloby a negatív, vám chceme do vašich šedých pondelkov priniesť 2x do mesiaca trochu farby a zábavy.

Ak sa vám článok páčil, zanechajte komentár alebo nám napíšte na sociálnych sieťach. Veríme, že ste s nami strávili príjemné chvíle.

S láskou vaša Kika a Baja.

12 komentárov

 • Odpovedať booklover_al 24. augusta 2020 at 22:08

  😂 Super otázky a skvelé odpovede Kika 🙏🏻😂
  PS. Tiež nie som žiadna popoluška a veľmi ma zaujíma ju tie vyskúšané polohy 😂😂😂😂🖐🏻

  • Odpovedať Baja Dolce 25. augusta 2020 at 15:17

   😀 😀 Možno raz v nejakej inej spovednici nám prezradí aj tie 😀 🙂

 • Odpovedať Slávka 24. augusta 2020 at 22:16

  Waw to bok super napad. Kristina mala perfektne odpovede 😊

 • Odpovedať Dana 24. augusta 2020 at 22:45

  Nuž aké otázky,také odpovede 👌
  Ináč tá veľkosť nohy?Že načo to komu je?Ale som rada ,že nie som sama 😉

  • Odpovedať Baja Dolce 25. augusta 2020 at 15:13

   Presne o to tu ide. Vážnych rozhovor už bolo veľa, no toto je trošku iný pohľad na nás. Otázky dávali anonymne užívatelia Instagramu a vôbec netušili, koho sa pýtajú – meno hosťa bolo tiež tajné 🙂

 • Odpovedať Eva Hrašková 25. augusta 2020 at 7:07

  Skvelý rozhovor, presne taký, aká Kika skutočne je… Ale marry Zuzku Čaputovú? Mám čítať medzi riadkami? A báť sa? 😀 😀 😀 😀 😀 už nebudem tak často chodiť na návštevu 😀

  • Odpovedať Baja Dolce 25. augusta 2020 at 15:12

   Presne tak, Kika, akú ju poznáme – milá, dobrosrdečná a zábavná. To s našou pani prezidentkou… Z výberu týchto troch aktuálnych alebo neaktuálnych hláv štátov sa jej nedivím 😀

 • Odpovedať Zuzulet 25. augusta 2020 at 12:28

  Rada si prečítam niekedy aj pokračovanie takýchto spovedí 🙂 Ale rozhodne tie otázky stáli zato 🙂

  • Odpovedať Baja Dolce 25. augusta 2020 at 15:09

   Pokračovania sú už takmer nachystané, o dva týždne v pondelok bude ďalší zaujímavý hosť a ja verím, že vás takéto spoznávanie autorov bude baviť 🙂

 • Odpovedať Alena Precechtelová 25. augusta 2020 at 12:28

  Jéj toto je super nápad. super otázky a super odpovede . Keďže Vás poznám viem si predstaviť tú výbornú náladu , pri spovedaní . Chcela by som byť malou muškou a byť účastníčkou Vášho rozhovoru . Kika nie je dôležitá veľkosť nohy , ale čisté srdiečko a to máš aj Ty aj Baja . To skúšanie polôh to musela byť veľká sranda . Mám Vás rada, ale to viete už dávno .

  • Odpovedať Baja Dolce 25. augusta 2020 at 15:08

   Ďakujeme, Alenka. Rozhovor síce neprebiehal naživo, ale obe sme sa s Kikou zabavili a veľmi nás teší, že sme pobavili aj vás. Dúfam, že sa ti budú páčiť aj ďalšie časti spovednice 🙂

  Zanechať Odpoveď

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.