Spisovateľská spovednica

Spisovateľská spovednica: Michaela Zamari

31. augusta 2020

Michaela Zamari je pseudonym, no na scéne slovenskej literatúry nie je neznámy. Mnoho čitateľov si práve Miškine umelecké meno spája s romantickými knihami s nádhernými obálkami i vnútrom. Tento bláznivý, múdry a milý blíženec, ktorý obľubuje pokojné večery s vínkom v ruke, kedy môže tvoriť vášnivé romance, práve v týchto dňoch (28.8.2020) oslavuje svoju v poradí siedmu vydanú knihu – KRÍZOVÝ PLÁN – jednoznačne potrebný kúsok do každej romantickej knižnice! Knihu si môžete zakúpiť priamo na odkaze nižšie, kde taktiež nájdete odkazy na Miškine sociálne siete, na ktorých sa dozviete vždy najhorúcejšie informácie. Môj názor na knihu Krízový plán nájdete na samom konci tohto článku. Verím, že vám pomôže rozhodnúť sa, či sa aj vy dáte na Zamari – maratón. Miške ďakujem, že sa odvážila na túto odvážnu spoveď a úprimne zodpovedala na tie najbláznivejšie otázky. Takže, poďme na to!

Inkognito otázky


1. Čo najtrápnejšie sa ti stalo a napísala si o tom do knihy?

Zážitok, ktorý som prepožičala Liane v Osud nevyjednáva. Cesta domov v taxíku, keď som mala iba sako na spodnej bielizni (dole nohavice), pretože tričko sa stratilo… A zistila som to až po vystúpení z taxíka.

2. Keby si teraz išla na reálnu spoveď, koľko minút by si strávila v spovednici?

A mali by tam omšové víno? 😀 Žartujem, no som si vedomá, že mať nutkanie zabiť niekoho, lebo sa správa ako idiot, nie je to isté, ako spraviť to. Zrejme by sme si tam veľmi nepokecali. 🙂 Takže desať sekúnd, nech sa slušne pozdravíme a rozlúčime.

3.  Pri akých momentoch sa naozaj bojíš?

Keď musím počúvať o paranormálnych javoch, ktoré sa pravdepodobne stali, alebo minimálne viem, že sa stať môžu.

4. Ak by si mohla mať sex s hocijakou celebritou, ktorá by to bola?

Za predpokladu, že som slobodná a ani on by nikoho nepodviedol, tak… keby Wentworth Miller nebol gej, tak neváham, ale keďže je, moja voľba je jasná. Channing Tatum. Každý, kto ho videl tancovať, si domyslí, aký musí byť v posteli!

5. Vytvor si novú identitu v prípade, že ťa naháňa nejaká sekta alebo mafia – meno, povolanie, vek, krajina… 

Hailey Victoria, 23, majiteľka klubu športových aktivít na Borneu v Kuchingu, ktorá najčastejšie berie klientov na kajak a užíva si ich vyplašené tváre aj záchranné akcie. 

6. Napíš, aké máš závislosti a zvláštnosti.

Asi mám iba jednu, ktorá sa so mnou vlečie už pekne dlho. Stále potrebujem niečo robiť, vidieť po sebe výsledky. Ak si niekedy dovolím leňošiť, potom si to vyčítam a chcem to dobehnúť. 😀 Neviem, či je to zvláštnosť, skôr šialenosť.

7. Ak by si si mohla vybrať 1 miesto, na ktorom by si ostala do konca života, kde by to bolo?

Tam, kde by bol chlap, na ktorého som čakala celý život. Ak som s ním teraz, tak hocikde, kde by bolo bezpečno a neumreli by sme od nudy (lebo aj fyzický kontakt treba striedať s inými aktivitami :D).

8. S ktorou knižnou postavou by si okamžite vymenila životy?

S Johannesom (Osud nevyjednáva). 😀 Finančne je za vodou, napriek tomu nie je namyslený kretén, takže sa môže venovať svojim záľubám a ľuďom, ktorých miluje. Má skvelé dievča, rodinu a priateľov, ktorých by mu mohol každý závidieť. A navyše vyzerá celkom k svetu a ovláda niekoľko cudzích jazykov.

9. Keď sa s partnerom pohádaš, kto sa chce udobriť prvý?

Poviem ti, keď sa to stane. 😀 Nepreháňam, my sa veľmi nehádame, a ak sa trošku pochytíme, asi je to na striedačku, dlho sa nevydržíme nerozprávať, takže je to vyrovnané.

10. Keby si nejakému svojmu hejterovi mohla dať darček, čo by to bolo?

Účet, ak by mi mohol preplatiť všetku energiu, trpezlivosť a nervy, ktoré ma podnikanie s knihami stojí. Financie by som od neho nepotrebovala, toto by malo väčšiu hodnotu. 🙂

Foto: Michaela Zamari

Vyber si

1. V budúcom živote by si chcela byť ženou alebo mužom?

Hetero mužom.

2. Ostrihanie vlasov na koleno alebo promenáda v centre mesta úplne nahá?

Po tej promenáde by mi nehrozila basa, kde by ma ostrihali na koleno? 😀 Inak som za promenádu, lebo sebakriticky si nemyslím, že mám takú krásnu tvár, aby mi dlhodobo pristal účes na koleno. 🙂

3. Ak by si sa mala znovu narodiť, tak kde by to bolo? Slovensko alebo USA?

USA

4. Bobor v prírode alebo pod pazuchami?

V prírode.

5. Niečoho sa musíš vzdať do konca života. Bude to mäso alebo alkohol? 

Ak som ani nerozmýšľala, vypovedá to o mne niečo? 😀 Bez mäsa moja psychika prežije, bez vína by to mala ťažšie. 😀

6. Zem je guľatá alebo plochá?

Pre mňa guľatá.

7. Ak by si mala byť animovaná postavička, bola by si radšej Spongebob alebo Mickey Mouse? 

Určite Mickey.

8. Čo by si brala radšej? Nevedieť čarovať vo svete Harryho Pottera alebo ísť do hier v Hrách o život? 

Do hier o život. Radšej zomrieť rýchlo a nejakou mačetou, ako vygrciavať pavúky či niečo podobné. 😀

9. Keby si sa mala reinkarnovať do veci, bola by si radšej zubná kefka alebo vreckovka?

Zubná kefka, lebo vreckovka má svoj osud príliš rýchlo za sebou a v kúpeľni sa zvyknú diať zaujímavé veci, tak možno by mi to stálo aj za tie uslintané zážitky. 😀

10. Ak by si si musela prefarbiť vlasy (na doživotie) dala by si si krikľavú oranžovú alebo tyrkysovo modrú?

Tyrkysovo modrú.

Marry, Kiss, Kill

1. Christian Grey (50 Shades of Grey) – marry, Don Massimo Torricelli (365 Days) – kiss, Hardin Scott (After) – kill (knihu som nečítala, ale herec ma neoslovil)

2. Shrek – kill (nechcela by som zakillovať nikoho, ale Oslíka a Perníčka by mi srdce nedovolilo…), Oslík – kiss, Perníček – marry

3. Nicki Minaj – kill, Cardi B – kiss, Iggy Azaela – marry

4. Angelina Jolie – kill, Brad Pitt – kiss, Jeniffer Aniston – marry (pretože Bradovi by som neverila, že bude verný a Aniston nikdy nezostárne, je sa aspoň na čo pozerať 😀)

5. Charlie Harper – marry (ale asi so zmluvou, že bez ochrany s nim spať nemusím, lebo by som nechcela nič chytiť 😀 ), Alan Harper – kill (treba z tejto trojky vysvetľovať, že prečo? :D), Berta – kiss

Spovednica

View this post on Instagram

✨Hovorí sa, že sedmička je šťastné číslo. A viete čo? Mne siedma kniha od talentovanej autorky @michaelazamari priniesla mnoho šťastia a zaslúženej pohody. 🥰 Táto kniha bola presne tým, čo som teraz – v tomto náročnom období – potrebovala prečítať. Niečo, čo mi vyčarí úsmev na tvári. Niečo, vďaka čomu som si po ťažkých dňoch dokážem oddýchnuť. Môj osobný duševný wellnes v podobe podmanivého príbehu, ktorý som si užívala plnými dúškami. Každý z nás má svojho obľúbeného autora a u mňa, čo sa slovenských autorov týka, je to práve Miška, ktorá mi každým svojím dielom dokazuje, že dokáže písať reálne príbehy plné romantiky, drámy ale aj komédie, pričom častokrát objavím mnoho krásnych odkazov pomedzi riadkami, čo nedokáže hocikto. Za mňa je príbeh ⚜️Krízový plán⚜️ jeden veľký MUST READ tohto leta a okrem duševného wellnesu vám s nádhernou prepracovanou obálkou skrášli vašu knižnicu. 💞 📖➡️ O príbehu: Dea má jeden veľký – americký- sen. V slnečnom Los Angeles na ňu čaká jej brazílsky priateľ, s ktorým plánuje spoločnú budúcnosť, avšak, musí si na tento sen našetriť istú finančnú rezervu. Šetrenie je však veľmi náročné, keďže vlastní prekrásny byt takmer v centre Bratislavy, ktorého sa nechce vzdať, a mesačné náklady na život a splátky má privysoké. V hlave jej skrsne nápad – nájde si spolubývajúcu. Schváľne hľadá spolubývajúcu ženu, pretože tento krásny byt má jeden zádrheľ – iba jednu posteľ. Ako to však býva, nič nejde podľa plánov, pretože z výberu záujemkýň je Dea zhrozená. POKRAČOVANIE V KOMENTÁRI ⬇️⬇️⬇️ . HODNOTENIE 10✨/10✨ . . . #kniha #knihomol #tipnaknihu #ukazcocitas #ukazcoctes #martinus_sk #martinuscz #zacitajsa #pantarheisk #citaniejesexy #ctenijesexy #dnescitam #dnesctu #letnecitanie #bookstagram #kniznamaniacka #michaelazamari #krizovyplan

A post shared by 𝓑𝓪𝓳𝓪 𝓓𝓸𝓵𝓬𝓮 𝓪𝓾𝓽𝓸𝓻 (@bajadolceautor) on


1. Napísala si v knihe o človeku, ktorého v reálnom živote neznášaš? – Jo.

2. Inšpirovala si sa niekedy inou knihou – okopírovala si iný námet? – Nie (aspoň si myslím, toto by asi bolo na rozoberanie, že ako je to myslené :))

3. Zabila si vo svojej knihe nejaké postavy? – Áno (ale zatiaľ iba vedľajšie)

4. Odmietlo ťa nejaké vydavateľstvo a ty si naň zanevrela? – Áno (aj keď takto by som to nenazvala, len už viem, že ich ku štastiu nepotrebujem)

5. Klamala si niekedy v súvislosti s tvojimi knihami? – Nie

6.  Zahýbaš v knihe strany, keď čítaš? – Nikdy.

7.  Poškodila si niekedy zámerne knihu? – Nie.

8.  Požičala si si niekedy od niekoho knihu a už mu ju nevrátila? – Nie už, ale zatiaľ som ju nevrátila a daná osoba o tom vie a toleruje mi to, býva kúsok odo mňa. 😀

9.  Prezradila si niekedy niekomu spojler knihy? – Áno, tuším tebe 😀

10. Napísala si niekedy neuprimný názor na knihu?–  Nie, aj keď nevylučujem, že bol prilepšený, ale nie falošný.

Rozhrešenie

Ak si odpovedala 7-10x áno – musíš do roka prečítať 5 romantických kníh, 5, fantasy alebo sci-fi kníh, 5 trilerov, 5 detektívok, 5 slovenských diel a 5 rozprávok.(30 kníh)

Ak si odpovedala 4-6x áno – musíš prečítať do roka 3 romantické knihy, 3 fantasy alebo sci-fi knihy, 3  trilery, 3 detektívky, 3 slovenské diela a 3 rozprávky. (18 kníh)

Ak si odpovedala 1-3x áno – musíš prečítať do roka  1 romantickú knihu, 1 fantasy alebo  scifi knihu, 1 triler, 1 detektívku, 1 slovenské dielo a 1 rozprávku (6 kníh)

Ak si odpovedala 0x áno – ideš rovno do knižného neba! 🙂 

Miške týmto ešte raz veľmi pekne ďakujem a želám jej a aj knižnej novinke veľa úspechov a spokojných čitateľov. Verím, že ste sa pri čítaní opäť pobavili, že sme vám spolu s bezprostrednými odpoveďami urobili krajší, úsmevnejší deň, pretože to je cieľom Spisovateľskej spovednice (nechceme pobúriť, ale pobaviť). Ak sa vám článok páčil, zdieľajte, komentujte alebo nám napíšte. Vidíme sa opäť o týždeň v pondelok.

S láskou vaša Miška a Baja.

4 komentáre

 • Odpovedať Erika Kvašňovská 31. augusta 2020 at 21:36

  Tak toto bol rozhovor😃 zábava
  Výborné otázky, Bajuška 👍 a ešte lepšie odpovede😍 Veľmi ste ma pobavili. Dievčatá, ľúbim vás 💜❤️

  • Odpovedať Baja Dolce 4. septembra 2020 at 14:31

   Otázky poväčšinou vymýšľali užívatelia Instagramu, ale som rada, že sa páčilo 🙂

 • Odpovedať Alena Precechtelová 1. septembra 2020 at 18:57

  Miška moja super odpovede. Trošku som to zhrnula – s CH. Tatumom v posteli pri dobrom vínečku, v taxíku . Nerob si výčitky , musí sa aj oddychovať . Prajem krásne dni

 • Zanechať Odpoveď

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.