Habibi

Habibi 33 – katloan ug tulo

12. decembra 2019
Habibi banner
youtube.com : TroyBoi – ili

Harry

  Nech je to, kto chce, toto nemôže dobre dopadnúť.

  Nech mi narozprávala, čo chcela, naučil som sa nedôverovať.

  Nech sa mi jej telo pod tým mojím páčilo akokoľvek, neuniknem výčitkám.

  Neuľavilo sa mi. Nedostavil sa žiaden pocit zadosťučinenia, a predsa som vedel, že to spravím znovu a znovu a znovu.

  Zamotal som sa v začarovanom trojuholníku, z ktorého nebolo úniku. Dva body z troch o zrade vedeli, jeden bod nič netušil – pre vlastné dobro.

  Cassie bola nevinná žena s čistou dušou, ktorú zvrátenosť sveta ani po tom všetkom, s čím sa stretla – neraz aj kvôli mne – nedokázala stiahnuť do svojich temných útrob.

  Na druhej strane Victoria bola jej presným protipólom. Ona bola ako ja. Necitlivá, zvrátená, nikdy nič nerobila len tak pre nič za nič, a ak by bolo treba, dokázala by zapredať aj svojich najbližších. A najmä – vedela veci, ktoré som potreboval vedieť.

  Všetko som zrazu pochopil.

Cassie

  Posledné dni ubiehali intergalaktickou rýchlosťou. Hoci som z povinností s radosťou vypustila školu, ktorá mi chýbala iba kvôli spolužiakom, nejako som nepociťovala, žeby som mala viac voľného času.

  Po tom, čo sa medzi mnou a Harrym zbúrali aj takmer posledné bariéry, môj život potreboval nabrať nový smer.

  Každý deň som si na písanie vyhradila tri hodiny a každým dňom sa počet slov a kapitol v mojom prvom vážnejšom literárnom diele rozširoval. Popri písaní som sa snažila veľa čítať a taktiež som dávala zabrať svojmu telu či už u Harryho v telocvični, alebo v jeho posteli, väčšinou jedno nadväzovalo na to druhé. Jeho libido bolo nekonečné a mňa jeho záujem tešil. Veď čo je pre ženu najväčší kompliment? Muž bažiaci po jej tele i duši, predsa.

  Posledné týždne som si viac všímala Harryho zvláštne správanie a čoraz častejšie mlčanlivé konverzácie cez pohľady a nemé gestá. Možno sa bál, že od onoho večera mu budem vyznávať city s každodennou pravidelnosťou. Nič také som však neplánovala. Nepotrebovala som od neho počuť klišé vety typu: „Aj ja teba“ a už vôbec som nechcela vedieť, ak ku mne okrem fyzickej príťažlivosti necítil ani o zrnko viac. To by neranilo len moje city, ale aj naštrbilo ten posledný kus sebadôvery, ktorý som si dokázala vypestovať od obdobia puberty.

  Netušila som prečo, no v každom jednom mojom vzťahu skôr či neskôr nastal problém a ja som už nechcela kŕmiť svoje hladné srdce rozprávkami o nereálnych vzťahov a lá couplegoals z instagramu plné cukru. Potrebovala som byť realista. Jediní dokonalí muži existujú na papierových stránkach romantických kníh, ktoré majú silu tým naivnejším skurviť ideály do budúcna. Toto všetko som sa naučila pri mužovi, kvôli ktorému som občas strácala sama seba – dobrovoľne.

  Cestou od doktora som sa chystala do lekárne vybrať si lieky, no vyrušilo ma vyzváňanie telefónu, na ktorom svietilo meno mojej najlepšej kamarátky.

  Okamžite som zabudla, čo som chcela, pretože Bea bola v tom momente prioritou.

  „Ja ne-ve-rím!“ skríkla som do mobilu v Beinom jazyku, na čo sa na druhom konci linky rozosmiala jej typickým zvonivým smiechom.

  „Ale no! Veď sa neozývam tak málo,“ zaprotestovala zopár sekúnd po tom, čo sa upokojila.

  „Ale ani tak veľa,“ uškŕňala som sa cestou domov.

  „Astonová, prestaň s výčitkami, lebo ti neprezradím tajomstvo.“

  „Scottová, sem s tým!“

  „Čo robíš dnes večer? Rada by som ti ho prezradila naživo,“ vyslovila pobavene, na čo som onemela.

  Spočiatku som len tupo hľadela pred seba, kým si môj mozog spájal dve vety, ktoré práve vyslovila. Potom mi to náhle docvaklo.

  Bea – tu – doma!

  Namiesto odpovede som začala skákať a radostne pišťať do telefónu, akoby som práve ušla z blázinca. Okoloidúci obyvatelia nášho malebného mestečka po mne presne takým štýlom zazerali a oblúkom ma obchádzali, avšak, mne to bolo jedno.

  Bea sa vrátila. Moja najlepšia kamarátka prišla opäť domov!

  O dve hodiny sme už sedeli na terase vychyteného podniku na predmestí a čakali na jedlo. Ani jedna z nás nevydržala do večera. Obe sme toho mali mnoho na srdci a obe sme potrebovali jedna druhú ako soľ. Niet nad bláznivú kamošku s podrezaným jazykom a svojskými názormi.

  „Tak, rozprávaj. Som samé ucho,“ dychtila som a hľadela na jej peknú, anjelskú tvár. Bea bola jedna z tých, ktorá klamala výzorom. Navonok svätica, no v hĺbke duše neskrotná divožienka.

  „Už sme začali,“ vyslovila nadšene a oči jej svietili vzrušením. Zrejme som sa zatvárila nechápavo, keď sa nahla cez stôl, aby mi dopovedala prvú vetu. „Natáčanie,“ zašepkala a mne konečne docvaklo.

  „Naozaj?“

  „Vyzerám, že srandujem?“ Pretočila melodramaticky očami. „Len je to tajné. Momentálne natáčajú nejaké zábery z minulosti hrdinky, tak ma nepotrebovali. Mala som dva dni voľna a musela som ich využiť. Chcela som ťa vidieť a taktiež som musela prísť pozrieť matku. Zase má jedno z tých svojich období.“

  „Je na tom zle?“ pýtala som sa ustarostene.

  Pani Scottová už štyri roky bojovala s alkoholom a vždy, keď Bea vytiahla tému so svojou mamou, bolo niečo veľmi zle.

  „Ošetrovateľka mi pred troma dňami volala, že matka prestala chodievať na stretnutia alkoholikov a nechce sa nechať vyšetriť od doktorky. Bojím sa, že do toho opäť spadla.“

  „To mi je ľúto,“ vzdychla som a chytila ju so súcitom za ruku.

  Pokrútila hlavou a pokúsila sa vyčariť na perách jej povestný úsmev. „To nič, bude to fajn. Práve je u nás doktorka, matka nemá na výber. Ak zistím, že pije, vie, čo ju čaká.“

  Zase liečenie, pomyslela som si.

  Čašník pred nás servíroval jedlo, pre mňa lososa a pre Beu vegetariánske šafránové rizoto, ktoré okamžite odfotila a zverejnila na sociálnu sieť.

  „Už som mala tú česť spoznať môjho hereckého partnera,“ povedala akoby medzi rečou a do úst si dala prvé sústo predraženého pokrmu.

  „Och a aký je? Na internete som videla články s obsadením a bola som dosť prekvapená. Hlavne preto, že do oboch hlavných postáv obsadili spevákov. Dúfam, že z toho neplánujú urobiť muzikál.“ Nadvihla som zhrozene jedno obočie.

  Bea prehltla a napila sa z limonády. „Nie, žiaden muzikál, no režisér má v pláne spoločný duet, ktorý by bol vlastne hlavnou piesňou celej série. Máme na to menej ako štyri mesiace.“

  „A? Aký je v tom problém?“

  Blonďavá kamarátka sa na mňa zamračila. „Aký? No taký, že chcú, aby som tu pieseň napísala s ním.“

  „Ja stále nevidím žiaden dôvod na reklamácie,“ zasmiala som sa.

  „Leonidas Castellanos, on je dôvod mojej reklamácie. Namyslený, nagélovaný chlap s otrasným menom, ktoré sa ani vysloviť nedá.“

  Skoro mi zabehla limonáda, keď som sa neovládateľne rozosmiala. V jej podráždenom podtóne bolo cítiť oveľa-oveľa viac. „Celkom si to jeho podivné meno vyslovila dobre.“ Žmurkla som na ňu. „Má grécke korene, nemôžeš čakať, že sa bude volať John Smith. Podľa mňa je krásny a charizmatický. Na stvárnenie hlavného hrdinu sa mi veľmi páči a tvoje nesympatie sú pre mňa neznámou,“ bránila som chudáka kolegu, vediac, že podobne nadávala aj na predošlého hereckého partnera zo série hudobných filmov Lacapella.

  „Nadržiavaš cudzincovi?“ našpúlila trucovito pery.

  „Nebuď ako malá. Mala by si byť šťastná za to, ako sa ti darí, že sa ti ponuky len tak hrnú a robíš to, čo ťa skutočne baví,“ dohovárala som jej a opäť som ju chytila za ruku. „A všetko si to dosiahla sama,“ dodala som pyšne. Bea sa však neusmiala, len sucho prikývla a opäť sa pustila do jedla. Nevedela som, čo jej sadlo na nos, no toto robievala často.

  Netuším, ako sa správali iné celebrity, pretože okrem Bei som žiadnu osobne nepoznala, no isto po úspechoch neprepadávali čudným depresiám. Vedela som, že ju to po chvíľke, ako vždy, prejde, no nerozumela som tomu.

  „Chceš sa o tom porozprávať viac?“ skúsila som ešte.

  Zarmútenú masku na jej tvári vystriedal hollywodsky úsmev. „Ale, veď nie je o čom, zlatko. Radšej mi porozprávaj o tom tvojom Bibkovi.“

  „Bibkovi?“ vyprskla som smiechom. „A to je čo, preboha?“

  Bei šklblo úsmevom. „Veď zdrobnenina slova Bibi odvodeného od Habibi.“ Mykla ramenami.

  Rukou som si utrela slzy smiechu. „Ty si naozaj strelená,“ vyslovila som, snažiac sa o upokojenie. „Hlavne takto nikdy nehovor pred ním, lebo pocítiš hnev a kliatbu samotného Tutanchamona.“

  „To je až taký precitlivený egocentrik?“

  „Tiež by sa ti nepáčilo, keby ti niekto dehonestoval tvoje ctené meno,“ odpovedala som s úškrnom. Bea odula spodnú peru. Zasnívane som pozrela nad seba a rukou som pohladila imaginárny nápis jej mena. „Beatrice Scottová, jasným ohňom blčiaca hviezda s neskutočným hlasom alias BebeS,“ recitovala som dramaticky.

  „No tak, dosť!“ chichúňala sa moja kamarátka, až sa natriasala na stoličke. Po chvíľke sme obe stíchli a konečne sa pustili do chladnúceho obeda.

  Nakoniec som jej o tom mojom Bibkovi porozprávala. O všetkom. O porušení všetkých pravidiel, o bozkoch, o vyznaniach – z mojej strany, o tom, aká som momentálne šťastná.

  „To je skvelé, cicka,“ vravela mi na to. „Ale aj tak si dávaj aj pozor. On nie je ten typ, s ktorým zostarneš a budeš s ním čítať vašim vnúčatám vianočné rozprávky.“

  „Viem,“ vyslovila som s prikývnutím. „Doteraz som žila vo svete, v ktorom som si všetko vopred plánovala. Škola, nájdenie skutočnej lásky až za hrob, ďalšia škola, titul, kariéra, svadba, deti… Lenže takto nalinajkovaný život nie je životom. Zistila som to už dávno, no uvedomila som si to len pred pár mesiacmi. Život je čas, ktorý plynie od narodenia až po smrť, čas plný omylov, sklamaní, no i radostí. Ak by som sa nepotkla a nespadla, nikdy by som si nevážila samú seba za to, že som po tom všetkom dokázala vstať a opäť kráčať. Viem, že v tomto momentne je ten kus šťastia, ktorý som si pre seba dovolila ukradnúť, veľmi prchavý, no je tu. Cítim to. Milujem muža, s ktorým nikdy neviem, ktorá hodina je naša posledná. Jedného dňa sa naše cesty rozídu, no dovtedy na to myslieť nechcem. Bea, túžim byť len šťastná, chápeš?“

  Moja priateľka sa pousmiala a chytila ma za ruku. „Tak buď, zlatko,“ šepla a v očiach sa jej mimovoľne zalesklo. „Krásne si to povedala…“

  „Cassandra, aká náhoda,“ začula som známy hlas, ktorý nás prerušil v debate. Obe sme pozreli tým smerom.

  „Tati!“ vyskočila som zo stoličky a zvesela ho objala. „Teba som tu nečakala.“

  „Ani ja teba, zlatko, no som rád. Chcel som ti volať za jednu charitatívnu akciu,“ vravel a povolil si kravatu. Pozrel na moju kamarátku, ktorá ostala akási menšia, nervóznejšia. „Zdravím, Beatrice.“

  „Dobrý, pán Aston,“ takmer zašepkala.

  Zdalo sa mi to, alebo zbledla?

  „Je ti zle?“ opýtala som sa jej okamžite.

  Zaklipkala očami a pomaly vstala. „Nie, nie. Prepáčte, ja už musím ísť,“ habkala a brala zo stola kabelku.

  „Ale, Bea…“ snažila som sa, márne.

  „Vidíme sa neskôr, Cassie. Majte sa,“ povedala akýmsi formálnym hlasom a už jej nebolo.

  „Tvojej kamoške teda riadne stúpla sláva do hlavy,“ pohoršoval sa otec a sadol si na jej miesto.

  Celá zaskočená som ešte hľadela na dvere, ktorými pred pár sekundami zmizla a ničomu som nerozumela.

  „Takže, kým prídu obchodní partneri, môžeme dohodnúť tú akciu, čo ty na to?“

  „Okej,“ súhlasila som a s malou dušičkou som si opäť sadla na svoje miesto oproti môjmu váženému otcovi, ktorí sa, ak všetko vyjde podľa predstáv, stane senátorom.

Harry

  Len päť minút potom, ako z môjho bytu odišla Victoria a zanechala za sebou svoj ťažký parfum, mi zazvonil telefón.

  Fajčil som v okne a sledoval nočné mesto prebúdzajúce všetky hriechy všedných dní. Očkom som pozrel na vyzváňajúci mobil, kde svietilo súkromné číslo. Bol som natoľko prázdny, že som volajúceho dokázal ignorovať.

  Z pier som vyfúkol ďalší obláčik nikotínového dymu a snažil sa nemyslieť na všetky tie zverstvá, ktoré som z Victorie dostal.

  Bolo mi zle.

  Bolo mi skurvene zle.

  Vedel som, že sa dozviem veľké veci, no o ich gigantickosti som nesníval ani v najhorších snoch. Tieto informácie sa von nesmú dostať, inak ju to zničí. Musím nájsť niečo iné. Musím…

  Telefón sa opäť rozozvučal známou uši-píliacou melódiou.

  Opäť súkromné číslo.

  Podráždene som odhodil cigaretový špak von z okna a ešte podráždenejšie som telefón dvihol.

  „Harry, Harry…“ Začul som uplakaný ženský hlas na druhom konci linky. „J-ja… Ja, poviem ti pravdu. Poviem ti celú pravdu o Scarlett, ale potrebujem tvoju pomoc…“

  Prudko som sa nadýchol. „Kate, upokoj sa. Upokoj sa a vysvetli mi, o čo ide.“

  Žena na druhom konci nie a nie prestať plakať. „Potrebujem desaťtisíc, do zajtra, inak je po mne… Pomôž mi a ja ti dám odpovede na tvoje otázky.“

  „Nerozumiem. Veď si mi o Scarlett povedala všetko.“ Mračil som sa na priestor pred sebou a cítil som sa ešte viac nahovno.

  Niečo nebolo v poriadku.

  Kate sa zrejme zamotala do pekných sračiek.

  „Harry, ja som ti o nej nepovedala pravdu. Nemohla som. Klamala som ti, pretože pravda je nebezpečná.“ Z tónu jej hlasu mi tuhla krv v žilách.

  „Kde si? Prídem,“ vyslovil som rázne.

  „Prinesieš peniaze?“ uisťovala sa.

  „Prinesiem a nebudem sám,“ odvetil som pre prípad, že by tento telefonát bol len okatou návnadou z podsvetia.

  Avšak existovala možnosť, že tá zúfalá ženská naozaj vtedy nad ránom nepriznala celú pravdu. Oklamala ma historkou, ktorú som už dávno poznal, hoci pravda mohla byť niekde úplne inde.

  Je dosť možné, že dnešok sa v mojom živote zapíše ako deň veľkých odhalení.

  Vôbec sa mi to nepozdáva.

  Cítim v kostiach, že sa k niečomu schyľuje.

A ja to uvidím z prvého radu.

Katloan ug tulo – tridsaťtri (cebuánčina)

Pár slov od autorky

Ahojte, moji milí! Želám vám všetkým čo možno najpokojnejšie predsviatočné obdobie, aby ste mali čas na seba a na svojich blízkych. Vyzerá to tak, že sa najbližšie vidíme až po Vianociach, tak to dovtedy vydržte. Pre tých, ktorí ste začiatok tohto netradičného príbehu nečítali, tu vám pridávam link – HABIBI WATTPAD .

Bude vám vďačná za vaše názory – stačí zadať váš nick a email a napísať komentár – komentáre sa po nejakej dobe zobrazia. Zaujíma ma hlavne váš názor na podivný rozhovor medzi Cassie a Beou. Ak máte nejaké teórie, sem s nimi. Vždy si rada prečítam, ako na vás príbeh vplýva. Takisto som zvedavá, čo vravíte na Harryho a Victoriu. Pamätáte sa, keď som vám raz písala, že ho budete aj nenávidieť? Stalo sa? A čo sa príbehu týka, nezúfajte, presne viem, čo robím. Dôverujte mi a ja vás za to nesklamem.

Teším sa na vaše skvelé názory.

S láskou vaša BAJA DOLCE

Obsah tejto stránky (www.bajadolce.sk) je duševným vlastníctvom autorky Baja Dolce a je chránený v zmysle Autorského zákona č.185/2015 Z.z. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Kopírovanie textu je výslovne zakázané bez písomného povolenia autorky.

You Might Also Like

18 komentárov

 • Reply Alex 12. decembra 2019 at 18:07

  Úžasná časť ako vždy♥️ Budem sa tešiť na ďalšiu. Som rada že sa spolu nevyspali 😂😂😂 teda ak som to správne pochopila. A pekne sviatky 😊🎄🎄♥️

  • Reply Baja Dolce 12. decembra 2019 at 18:29

   Uff, ale, zle si pochopila, Harry si začal aj s Victoriou 🙁

 • Reply Niky.L 12. decembra 2019 at 18:20

  Děkuju za tebe! Opět skvělé a těším se jak to všechno bude pokračovat, ikdyz to asi nebude růžové (nebo fialové?)…tak se těším na zvraty, které prineses. 💜
  PS: tak nějak proste fakt nemám rada Viktorii🤷🏽‍♀️🙃😂

  • Reply Baja Dolce 12. decembra 2019 at 18:29

   Neboj, ani ja ju nemám rada, ale život nie je len o tom peknom. Hlavné je, aby sa z toho hlavní hrdinovia vymotali 🙂

   • Reply BarboraDeParris 12. decembra 2019 at 19:17

    No a to som si myslela, že Victorii odolá. Ale časť sa mi veľmi páčila, bola taká záhadná. Bea sa hlavne začala správať veľmi divne, keď sa tam objavil Cassien otec. Hmm, ktovie prečo. A dúfam, že keď na to Cassie príde, už nikdy sa na Harryho nepozrie. Nezaslúži si ju, ale aj tak niekde v hĺbke srdca dúfam, že budú na konci spolu. Je to normálne?😂 Každopádne sa teším na pokračovanie, Baji, a aj tebe pekne prežitie sviatkov s blízkymi💜

    • Reply Baja Dolce 13. decembra 2019 at 11:32

     Neboj, aj ja dúfam, že budú na konci spolu, aj keď niekedy ani sám autor nevie, ako príbeh dopadne. Občas si tie postavy žijú vlastné životy, ale rozhodne tú motanicu okolo nich treba nejako rozmotať 🙂

 • Reply Mirusik 12. decembra 2019 at 19:02

  Habibi!! Ty jedno hovado!! 😂 A ja som tak dúfala, že s Victoriou k ničomu nedôjde a pozri na nich.. Ach… Ani by som ju sestrou nenazvala, mrcha jedna!! 😀 No dobre som si dvihla tlak teraz.. 😀 Baji prosím nenechaj nás čakať dlho na ďalšiu časť.. 🙏💜

  • Reply Baja Dolce 13. decembra 2019 at 11:31

   Prepáč, že som ti dvihla tlak, ale keď tie postavy si niekedy robia čo chcú a ja ako autor potom po nich musím upratovať, chápeš 😀 Neboj, nenechám vás dlho čakať <3

 • Reply Soňa 12. decembra 2019 at 19:28

  Bude to ešte veľmi zamotané, neviem prečo, ale myslím si, že spolu niečo mali, ale môžem byť aj úplne mimo 😅

  • Reply Baja Dolce 13. decembra 2019 at 11:43

   Veru, tí dvaja spolu už niečo mali, aj to tam Harry takou okľukou spomínal :/

 • Reply Gabby 12. decembra 2019 at 20:37

  S malou dušičkou som začala citat tuto časť a je pravda, Habibi mi je odporný. 😞 myslím, že Viktória bola svojim otcom zneužívaná a takisto si niečo pán budúci senátor minimálne dovoľoval aj na Beatrice, ak nezneužívali aj ju. A myslím, že Scarlett žije 😀 Ale nech je to ako chce, číta sa to výborne a určite si počkám na ďalšiu časť veľmi rada 😘 prijemne a pokojne sviatky

  • Reply Baja Dolce 13. decembra 2019 at 11:46

   Gabby, ďakujem za úprimný názor. Nevera a Harry, nuž, je to chlap a nemá vzťah, pretože s Cassie vlastne nechodí, ale ani to ho neospravedlňuje. Nie po tom, ako sa mu Cassie vyznala s citmi. Občas si tie hlavné postavy žijú vlastné životy a ja ako autor potom musím po nich upratovať 🙁 Príjemné sviatky, čoskoro sme tu zase 🙂

 • Reply Dobs 13. decembra 2019 at 3:57

  A mne sa náhodou Habibi páči, jednoducho dlho žil životom, ktorý považoval za jediný možný. Nedostane sa z toho predsa len tak. Som ale zvedavá aké informácie chce vytiahnuť z Victorie(ju naozaj rada nemám,toto sa sestre nerobí) celkovo príbeh ma zaujal už len tým,že nejde o prvoplánovú romancu kedy sa z badboy-a šmahom čarovného prútika stane to najmilšie a najrozkošnejšie šteniatko. Život v reále nie je jednoduchý ani čiernobiely. Má mnoho farieb teplých aj chladných. Ďakujem za úžasný príbeh ld ktorého som sa znova neodtrhla až kým som od 1.kapitoly neprišla až sem 🙂

  • Reply Baja Dolce 13. decembra 2019 at 11:50

   Ďakujem krásne za tento názor. Som rada, že to chápeš, Harry jednoducho chápe realitu inak ako Cassie, a tak sa stalo, čo sa stalo. A hlavne, ten chlap nikdy nič nerobí len tak, pre nič za nič. Pripravte sa na kapitoly plné odhalení 🙂

   • Reply Dobs 13. decembra 2019 at 13:34

    To je tak,minulosť je začiatok tunela, život predstavuje tunel, ich budúcnosť je svetlo na konci. Avšak musia si tým tunelom prejsť, aby Cassie pochopila,že to nie sú len jednorožce a dúha a Harry aby zistil že všetko nie je len klamstvo a špina. Je len na nich či sa na konci chytia za ruky a posledný krok ku svetlu spravia spolu. 😊šťastné a veselé.. oo a áno som plne pripravená na odhalenia !😁

 • Reply Martina 13. decembra 2019 at 14:09

  Potešila si ma, že si časť zverejnila ešte pred Vianocami ❤️
  Čo k tomu povedať? Tá jej sestra, vyskriabala by som jej oči. Bea pravdepodobne spáva s otcom Cassie. Harry ma len hnevá, nech sa spamätá. 🤣

 • Reply Ružena 1. januára 2020 at 6:56

  Bolo to nádherné, ale je mi terás ľúto Cassi. A Harry to zabral, ale niečo mi vraví, že to čo robí ma svoje dôvody. Vadi mi to čo robí, že podvádza Cassi aj keď nie sú oficiálne spolu . Áno je z vrátený ale dávam mu šancu. Zakusnem si do jazyka a prečkám. Odpustím mu, ale pod podmienkou, že už také nebude robiť. Ksakru však je to jej sestra. Uu boli to aj mňa. Inak nádherná časť. Bože chýbal mi ten pribech. Úžasn. Maš fakt talent. 😍😍😍😍🥺🥺🥺

 • Reply MartinaD_88 6. januára 2020 at 9:47

  Stále si myslím, že Victoria je stále len Cassie 😉 jej druha osobnosť. Neviem, prečo som si to tak začala myslieť, ale je veľa indícií, ktoré hovoria v môj prospech. Každopádne sa nechám prekvapiť, ako to bude pokračovať a úprimne sa tesim na ďalšiu časť ❤️

 • Leave a Reply